Visas aktualitātes Pilnā versija

Valsts policijas fotogrāfa bilde ierindojas 12 labāko vidū ikgadējā Eiropola kalendārā! 2017. gada 11. janvāris

Starp 112 dalībniekiem un 350 fotogrāfijām no visas pasaules arī mūsu pašu Artūrs Blomkalns izcīnījis vietu Eiropola ikgadējā kalendārā ar fotogrāfiju no mācībām "Baltic Maritime Exercise 2015".

Ikviens dalībnieks varēja konkursam iesūtīt piecas fotogrāfijas, un arī Artūrs izmantoja šo iespēju. Konkursam tika pieteiktas fotogrāfijas no “Baltic Maritime Exercise 2015” mācībām un ķīlnieku atbrīvošanas mācībām Cēsīs, viena no Valsts policijas pagājušā gada kalendāru titulbildēm ar ceļu policistu un Valsts policijas sociālo tīklu līdz šim populārākā fotogrāfija ar Omegas Lāčplēsi. Artūra darbs ir atmaksājies un ticis novērtēts - viena no fotogrāfijām izvēlēta kā Maija mēneša titulbilde, bet vēl divas attēlotas starp Eiropola vāka fotogrāfijām.

Konkursā pirmo un otro vietu ieguva fotogrāfe Lavinia Wouters, kurā strādā Beļģijas Federālajā policijā Briselē. Pirmajā vietā ierindojās viņas fotogrāfija, kurā redzama Beļģijas armijas un policijas sadarbība, rūpējoties par drošību Briseles lidostā pēc tam, kad tā atkal tika atvērta pēc 2016. gada marta terorakta. Otrās vietas fotogrāfijā redzamas Beļģijas katastrofās cietušo identifikācijas grupas mācības. Trešo vietu konkursā izcīnīja Gavin Odell, Austrālijas Federālās policijas policists, ar fotogrāfiju, kurā redzamas policijas automašīnas, kas devušās izsaukumā Austrālijas kalnos.

Eiropols fotokonkursu rīko jau kopš 2009. gada, ik gadu iedrošinot tiesībsargājošo iestāžu kolēģus no visas pasaules dalīties ar darba gaitā iemūžinātiem gada spilgtākajiem mirkļiem. 2016. gadā dalībnieki varēja iesniegt savas fotogrāfijas četrās kategorijās: veido Eiropu drošāku, organizētā noziedzība, treniņu spēks un brīvais stils – abstraktas, panorāmas un mākslinieciskas fotogrāfijas.

Vairāk fotogrāfiju no "Baltic Maritime Exercise 2015" un citām mācībām varat aplūkot mūsu Flickr kontā: https://www.flickr.com/photos/valstspolicija/albums