Visas aktualitātes Pilnā versija

Pilotprojekta laikā analizēs vai autovadītājiem ir derīga OCTA un veikta tehniskā apskate 2016. gada 8. augusts

Valsts policija, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) un privātfirma “KleinTech Services” vienojušies kopīgā iniciatīvā – veicot transportlīdzekļa plūsmas uzraudzību, apzināt to autovadītāju skaitu, kas reāli ikdienā piedalās satiksmē bez derīgas tehniskās apskates un obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA). Analizējot iegūtos datus, sagaidāms, ka tiks iegūta objektīvāka informācija par satiksmes dalībnieku paradumiem attiecībā uz šo normu izpildi. Monitoringa laikā pārkāpumu protokoli netiek sastādīti.

Pilotprojekta realizācijas laikā privātfirma izvietos videonovērošanas kameras vairākās vietās Rīgā, Jelgavā, Rēzeknē un Ventspilī. Līdz šim ar kamerām veikta transportlīdzekļu uzraudzība 13.janvāra ielas krustojumā ar Krasta ielu, kur papildus tehniskās apskates un OCTA esamībai uzraudzīta sabiedriskā transporta joslas godprātīga izmantošana. Tāpat no jūlija līdz septembrim transportlīdzekļu uzraudzība veikta Krasta ielā pretī tirdzniecības centram Mols.

Monitorings katrā no šīm vietām tiek veikts vismaz divu mēnešu garumā. Jāpiebilst, ka transportlīdzekļu uzraudzības laikā apzinātajiem likumpārkāpējiem netiks sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.

Pilotprojekta noslēgumā iegūtos datus plānots apkopot un izvērtēt, lai saprastu vai un kādā veidā šo informāciju iespējams izmantot ceļu satiksmes drošības uzlabošanā.