Visas aktualitātes Pilnā versija

Sieviete uzdodas par savu dvīņu māsu, lai apmainītu autovadītāja apliecību 2016. gada 8. jūnijs

Vakar, 7. jūnijā, Rīgas Zemgales iecirkņa policisti saņēma izsaukumu uz Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) Bauskas ielā. CSDD darbinieki pastāstīja, ka tur kāda sieviete centusies iegūt automašīnas vadītāja apliecību, izmantojot citas personas datus.

Policisti ieradās notikuma vietā un uzzināja, ka 1964. gadā dzimusi sieviete bija ieradusies CSDD, lai apmainītu autovadītāja apliecību, kurai bija beidzies derīguma termiņš. Pārbaudot sievietes pirkstu nospiedumus (šī sistēma ieviesta kopš 2014.gada beigām), CSDD darbinieki konstatējuši nesakritības. Savukārt sieviete sapratusi, ka viņa, iespējams, ir pieķerta, tādēļ atzinusies, ka atnākusi apmainīt savas dvīņu māsas autovadītāja apliecību, kura tobrīd to nav varējusi izdarīt pati.

Par personu apliecinoša dokumenta iegūšanu, izmantojot citas personas datus, Krimināllikumā ir paredzēta atbildība un šobrīd ir uzsākts kriminālprocess. Par šādu likuma pārkāpumu var draudēt sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Attēls ir ilustratīvs.