Visas aktualitātes Pilnā versija

Drošības festivāls ģimenēm “Piedzīvojumu vasara” – zinātkāre un pozitīvas emocijas gan bērniem, gan pieaugušajiem 2016. gada 30. maijs

28.maijā Esplanādē norisinājās drošības festivāls ģimenēm “Piedzīvojumu vasara”, kura rīkošanā jau ceturto gadu piedalījās arī Valsts policijas pārstāvji. Apmeklētāji, galvenokārt ģimenes ar bērniem, tika priecēti ar dažādiem paraugdemonstrējumiem un izglītoti dažādos drošības jautājumos.

Speciālo uzdevumu bataljons sniedza cīņas un pašaizsardzības paraugdemonstrējumus, kinologi ar uzticamajiem četrkājainajiem draugiem demonstrēja mācību un policijas darba procesā iegūtās prasmes un sniedza padomus saskarsmē ar suņiem. Tāpat apmeklētājiem bija iespēja aplūkot policijas zirgus un uzzināt par hipologu darba niansēm.

Savukārt Pretterorisma vienība “Omega” apmeklētājiem rādīja, uz ko ir spējīgi sprāgstvielu atmīnēšanas roboti. Dažādu demonstrējumu vidū bija arī mazos apmeklētājus kāds īpaši iepriecinošs – roboti mazajiem apmeklētājiem salēja glāzēs atspirdzinošu dzērienu.

Apmeklētājus izglītoja arī Kriminālistikas pārvaldes eksperti, kā arī Prevencijas nodaļas un Ceļu satiksmes drošības pārvaldes pārstāvji. Bija iespēja gan detalizēti aplūkot Ceļu policijas mašīnu, gan sastapt policijas tēlus, gan praktiskā veidā izmēģināt dažādas situācijas, atsaucot atmiņā un noskaidrojot visus interesējošos Ceļu satiksmes noteikumu jautājumus.

Šo iespēju labprāt izmantoja ne tikai mazie pasākuma apmeklētāji, bet arī viņu vecāki, kuri aktīvi uzdeva jautājumus saistībā ar Ceļu satiksmes noteikumu prasībām.

Festivālā “Piedzīvojumu vasara” apmeklētājiem dažādas aktivitātes piedāvāja ne tikai Valsts policijas pārstāvji, bet arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts ieņēmumu dienests, Rīgas pašvaldības policija, AS “Latvijas gāze”, AS “Sadales tīkls” un apdrošināšanas sabiedrība Balta.

Tāpat pasākumā bija sastopami un savā pieredzē un piedzīvojumos dalījās īpašie viesi, tajā skaitā sportisti – skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, bobslejisti Oskars Melbārdis, Oskars Ķibermanis, Uģis Zaļims, Daumants Dreiškens, Jānis Strenga un Arvis Vilkaste, kamaniņu braucēji Inārs Kivlinieks, Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis, kā arī Ielu vingrotājs Kārlis Erlats.

Valsts policija saka paldies visiem apmeklētājiem par interesi un izrādīto zinātkāri, cerot uz tikšanos arī citos drošībai veltītos pasākumos.

Fotoatskats uz aizvadīto pasākumu pieejams šeit: https://www.flickr.com/…/valstspolic…/sets/72157668626432962