Visas aktualitātes Pilnā versija

Ir pabeigti rekonstrukcijas/renovācijas darbi pirmajos Valsts policijas objektos 2015. gada 09. decembris

Valsts policijas īstenotāja Norvēģijas finanšu instrumenta projekta LV08/3 “Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu standartu uzlabošana” ietvaros ir veikti rekonstrukcijas/renovācijas darbi 21 Valsts policijas objektos – 10 īslaicīgās aizturēšanas vietās un 11 pagaidu turēšanas telpās visā Latvijas teritorijā.

Pirmo objektu rekonstrukcijas/renovācijas darbi ir uzsākti vēl š.g. jūnijā, savukārt uz šo brīdi rekonstrukcijas/renovācijas darbi norīt jau 20 objektos. Pateicoties Norvēģijas finanšu instrumenta finansējumam jau ir pabeigti un pieņemti darbi 5 Valsts policijas objektos – 4 pagaidu turēšanas telpās Rīgas reģiona pārvaldes Latgales un Zemgales iecirknī, Olaines un Salaspils iecirknī, kā arī 3.decembrī ir pieņemti darbi Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa ĪAV.

Rekonstrukcijas/renovācijas darbu mērķis ir izveidot vienotos standartus Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietās un pagaidu turēšanas telpās, ievērojot Eiropas Padomes Spīdzināšanas novēršanas komitejas (CPT) rekomendācijas par aizturēto personu turēšanas apstākļiem – tehnisko projektu un darba uzdevumu izstrāde notika Eiropas Padomes ekspertu vadībā. Kopējais projekta finansējums ir 2,8 milj.euro. Rekonstrukcijas/renovācijas darbus 21 Valsts policijas objektā ir plānots pabeigt un pieņemt līdz 2016.gada 30.aprīlim.

 

Informāciju sagatavoja:

Jana Kezika
Projekta vadītāja asistente
E-pasts: