Visas aktualitātes Pilnā versija

Talsos atsavināts paprāvs apjoms nelegālās alkoholiskās dziras 2015. gada 16. jūlijs

Minētās darbības veiktas administratīvās lietvedības ietvaros par nelegālu alkoholisko dzērienu glabāšanu un realizēšanu. Kratīšanas laikā pārbaudāmā persona – 50 gadus vecs vīrietis -  policistiem izdeva dažādus alkoholiskos dzērienus dažādos tilpumos. Atsavinātas 45 0,7 litru, piecas 1 litra  pudeles ar alkoholu bez akcīzes markām, kā arī četras 1,5 litru tilpuma plastmasas pudeles ar brūnas krāsas  šķidrumu un trīs šādas  pudeles ar baltu saturu, kam ir alkoholiskajam dzērienam raksturīgas pazīmes.

Vīrietis, pie kura atrasti šie dzērieni, jau agrāk nonācis policijas redzes lokā par šāda rūpala “piekopšanu”.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss  par šādām darbībām paredz:

par ar akcīzes nodokli apliekamo preču (to skaitā preču, kurām piemērojams akcīzes nodokļa atbrīvojums vai atvieglojums) iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas (pārvadāšanas) noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem —

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām — no septiņdesmit līdz septiņtūkstoš simt euro, konfiscējot šīs preces un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.