Visas aktualitātes Pilnā versija

Norisināsies starptautiska konference par policijas personāla psiholoģisko un medicīnisko atlasi 2015. gada 10. jūnijs

EMPEN tīkls apvieno tiesībsargājošajās institūcijās strādājošos psiholoģijas un medicīnas ekspertus, lai   veicinātu viņu pieredzes apmaiņu un sadarbību. Konferencē Jūrmalā piedalīsies 50 dalībnieki no ES dalībvalstīm, kā arī no Šveices, Islandes un Turcijas. 

Konferences dalībnieki diskutēs par policijas darba kandidātu psiholoģisko un medicīnisko atlasi, kā arī par darbinieku atlasi īpašu uzdevumu veikšanai, piemēram, darbam specvienībās. Papildus tiks spriests arī par policijas darbinieku savstarpējas atbalsta sistēmas („peer support”) veidošanu un atlasi dalībai šādā programmā. Profesionāli izveidota policijas darbinieku savstarpēja atbalsta sistēma var kalpot kā alternatīva palīdzības forma (papildus psihologu pakalpojumiem).  

Dalībnieki arī diskutēs par kopīgajām tendencēm tiesībsargājošo iestāžu personāla psiholoģiskajā un medicīniskajā atlasē dalībvalstīs un iespējamajām sadarbības jomām starp tīkla dalībniekiem. Savstarpēja sadarbība un veiksmīgās pieredzes nodošana EMPEN tīklā var būtiski veicināt psiholoģijas un medicīnas pakalpojumu efektivitāti attiecīgo valstu tiesībsargājošajās organizācijās, kas savukārt sekmēs šo valstu iekšlietu sistēmas kvalitatīvu darbību.

Mediju iespēja: medijiem ir iespēja piedalīties pasākuma atklāšanā trešdien, plkst.9.15. Atklāšanas runu teiks Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis. Medijiem būs iespēja intervēt Valsts policijas psihologus – kursa vadītāju Daigu Cauni un kursa vadītājas vietnieci Tatjanu Griškinu.

 

Konference norisināsies viesnīcā Baltic Beach Hotel. 

 

Mediju kontaktiem:

Gunta Skrebele

Iekšlietu ministrija

Nozares komunikācijas eksperte

gunta.skrebele@iem.gov.lv

T: +371 67219363

M: +371 29494943