Visas aktualitātes Pilnā versija

Atklāta Drošības mācību klase bērniem 2015. gada 20. marts

Otrdien, 17. martā, ar Rēzeknes pilsētas domes atbalstu un sadarbībā ar Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldi, Rēzeknes pilsētas domes Izglītības pārvaldi un CSDD Rēzeknes reģionālo nodaļu Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs” tika atklāta Drošības mācību klase.

Ar mērķi veikt aktīvu preventīvo darbu, izglītojot bērnus par dažādiem ar drošību saistītiem jautājumiem, tika parakstīti sadarbības līgumi starp Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru „Zeimuļs”, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldi un Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldi.

Drošības mācību klases atklāšanā bija ieradušies – Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Pastars, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa priekšnieks Gunārs Paškevičs, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Arnis Viļums, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Vija Netle-Galeja, CSDD Rēzeknes reģionālās nodaļas priekšnieks Vitālijs Keišs, Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore Inga Ziemele, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecākā inspektore Jeļena Kozere, VUGD Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas inspektors Sergejs Sorokins, Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings, kā arī policijas tēli – Runcis Rūdis un Bebrs Bruno.

Drošības mācību klasē bērni caur spēlēm varēs apgūt ceļu satiksmes noteikumus, kas noderēs ikdienā. Klasē pieejams viss, kas nepieciešams, lai mācītos ceļu satiksmes noteikumus (luksofori, ceļazīmes, spēles par ceļu satiksmes noteikumiem u.c.). Tāpat ir iegādāti velosipēdi, skrejriteņi, mašīnītes, aizsargķiveres u.c. Klasē izveidota krustojuma shēma ar gājēju pārejām un riteņbraucēju celiņiem, lai nodarbību laikā bērni varētu justies kā īsti ceļu satiksmes dalībnieki un pedagoga vadībā izspēlēt dažādas situācijas uz ceļa.

Pēc svinīgā pasākuma notika pirmā praktiskā nodarbība, kurā bērni kopā ar pedagogu un policijas tēliem Runci Rūdi un Bebru Bruno izspēlēja situācijas, kā jāuzvedas uz ceļa. Par aktīvu piedalīšanos nodarbībā bērniem tika pasniegtas balvas ar Valsts policijas simboliku.

 

 

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes

Rēzeknes iecirkņa Kārtības policijas

nodaļas inspektore Sanita Rastopčina