Visas aktualitātes Pilnā versija

Valsts policija atgādina par Balto spieķi ceļu satiksmē 2014. gada 15. oktobris

Atgādinot autovadītājiem par baltā spieķa nozīmi ceļu satiksmē, Valsts policija jau tradicionāli šogad piedalīsies Starptautiskajā Baltā spieķa dienā. Šodien policisti Ogrē veiks eksperimentu, vērojot autovadītāju rīcību, kad gājējs rāda horizontāli paceltu balto spieķi.

Šodien, 15. Oktobrī, no pulksten 11:00 līdz 13:00 Valsts policija sadarbībā ar Ogres pašvaldības aģentūru „Dziednīca” un Latvijas Neredzīgo biedrību Ogrē, Skolas ielā rīkos pasākumu, kura laikā policija autovadītājiem atgādinās par baltā spieķa nozīmi un pievērsīs sabiedrības uzmanību redzes invalīdiem, veicinot drošāku piedalīšanos ceļu satiksmē.

Pasākuma ietvaros tiks rīkots eksperiments. Tā laikā personas ar redzes problēmām centīsies šķērsot ceļu, izmantojot horizontāli paceltu balto spieķi, kas norāda, ka autovadītājiem šis gājējs ir jāpalaiž. Policijas ekipāža, nomaļus vērojot notiekošo, autovadītājiem, kuri neievēros ceļu satiksmes noteikumos paredzēto norādījumu par balto spieķi, atgādinās par šīs norādes nozīmi.

Latvijas ceļu satiksmes noteikumos ir paredzēts, ka transportlīdzekļa vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām jāpalaiž neredzīgais gājējs, kas rāda horizontāli paceltu balto spieķi. Tādēļ Valsts policija aicina automašīnu vadītājus pievērst uzmanību ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam, tādējādi veicinot un nodrošinot drošāku līdzdalību ceļu satiksmē.

Policija atgādina, ka baltais spieķis ir vienīgā un vispāratzītā neredzīgo un vājredzīgo cilvēku pazīšanas zīme visā pasaulē. Ieraugot gājēju ar baltu spieķi, autovadītājiem jāzina, ka tā ir brīdinājuma ziņa, ka, ja baltais spieķis tiks pacelts, autovadītājam jāapstājas arī vietās, kur nav gājēju pārejas.

Pasaulē Starptautiskā Baltā spieķa diena tiek atzīmēta kopš 1980. gada, savukārt Latvijā to atzīmē kopš 1991. gada. Lai atgādinātu baltā spieķa nozīmi neredzīgo cilvēku drošības un patstāvības veicināšanā, katru gadu daudzās pasaules valstīs tiek atzīmēta Baltā spieķa diena. Šīs dienas ietvaros arī Valsts policija piedalās pasākuma rīkošanā, lai atgādinātu satiksmes dalībniekiem par neredzīgu un vājredzīgu cilvēku klātesamību sabiedrībā un ceļu satiksmē.

Sagatavoja:

Diāna Lūkina
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014
Mob. 29372665
diana.lukina@vp.gov.lv

www.vp.gov.lv