Visas aktualitātes Pilnā versija

Aizturēta vēl viena pedofilu grupa – četras personas seksuāli izmantojušas nepilngadīgo 2014. gada 3. jūlijs

Valsts policijas darbinieki jūnija sākumā dažu dienu laikā aizturēja četrus vīriešus, kuri laika posmā no 2012. gada beigām līdz šī gada pavasarim seksuāli izmantojuši nepilngadīgu pusaudzi. Viens no aizturētajiem pedofiliem bijis iecelts par cietušā pusaudža aizbildni. Par notikušo uzsākti vairāki kriminālprocesi, aizturētajiem piemērots apcietinājums. 

Maija beigās Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki, turpinot aktīvu darbu dzimumnoziedznieku meklēšanā, ieguva informāciju par to, ka pret nepilngadīgu pusaudzi vairāki vīrieši, iespējams, ilgstoši pielietojuši seksuālu vardarbību un veikuši vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu. Nekavējoties uzsākta vainīgo personu meklēšana.

Maija beigās un jūnija sākumā ar dažu dienu intervālu policijas darbinieki aizturēja četrus vīriešus, kuri dzimuši 1964., 1959., 1967. un 1973. gadā. Seksuāla vardarbība notikusi par cietušā aizbildni ieceltā vīrieša dzīvesvietā Rīgā. Šobrīd aizbildniecība ir atcelta.

Visi aizturētie bijuši savstarpēji pazīstami. Pašlaik policijas rīcībā nav informācijas par iespējamiem citiem dzimumnoziegumiem, ko pastrādājusi šī pedofilu grupa. 

Par noziegumu uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 160. panta otrajā daļā un 162. panta pirmajā daļā paredzētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem – par dzimumtieksmju apmierināšanu pretdabiskā veidā, lietojot vardarbību un draudus, un par netiklu darbību izdarīšanu pret nepilngadīgo. Lietā turpinās izmeklēšana. 

Atgādinām, ka maija vidū Rīgā, Jūrmalā un Bauskā Valsts policijas darbinieki aizturēja sešu pedofilu grupu, kas nodarbojusies ar pornogrāfiska rakstura materiālu, kuros iesaistīta bērnu seksuāla izmantošana, ievešanu, izgatavošanu un izplatīšanu, kā arī izmantojot šādu materiālu izgatavošanai mazgadīgus zēnus. Policija arī šajā lietā turpina izmeklēšanu un katras apcietinātās personas lomas noskaidrošanu pastrādātajos dzimumnoziegumos.

 

Sagatavoja:

Dairis Anučins
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākais speciālists
Tālr. 67075093
Mob.tālr. 29402290

www.vp.gov.lv