Visas aktualitātes Pilnā versija

Helsinku policija augstu novērtē Valsts policijas darbu un uzvar hokeja draudzības spēlē 2014. gada 10. marts

Pagājušajā nedēļā noritēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) vadības tikšanās ar Helsinku policijas pārvaldes priekšnieku Jukka Riikonenu un pārvaldes vadību, lai apspriestu Latvijas un Somijas galvaspilsētu pieredzi, labās prakses piemērus un taktikas, rūpējoties par drošību publiskos pasākumos. Abu valstu galvaspilsētu pieredzes apmaiņa noslēdzās ar draudzības spēli hokejā.

Darba konferencē Rīgas reģiona pārvaldes vadība – priekšnieks Guntars Marķitāns, Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs un Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Aleksandrs Bukevičs – ar ārzemju kolēģiem dalījās un pārrunāja līdzšinējo pieredzi sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā publiskos pasākumos.

Nākamā gada pirmajā pusē ir gaidāma Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē, tādēļ Valsts policijai bija aktuāli uzzināt un apspriest Helsinku labās prakses piemērus, rūpējoties par drošību Somijas prezidentūras laikā 2006. gada otrajā pusē.

Helsinku kolēģi augstu novērtēja Valsts policijas pieredzi eiro ieviešanā, kā arī Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas aktivitāšu īstenošanu, un vēlējās pārrunāt un salīdzināt abu valstu eiro ieviešanas procesu norisi.

Gan Somija, gan Latvija var lepoties ar labām hokeja komandām un tradīcijām, tādēļ savas prasmes hokeja spēlē pierādīja arī Somijas un Latvijas galvaspilsētu pārvalžu policisti. Rīgas reģiona pārvaldes hokeja izlase draudzības spēlē cīnījās pret Helsinku policijas pārvaldes komandu.

Piektdien, 7. martā, abas komandas aizvadīja pirmo hokeja maču Ozolnieku hokeja hallē. Tajā uzvaru ar rezultātu 2:1 pēcspēles metienu sērijā izcīnīja Somijas policijas komanda. Savukārt sestdien Rīgā, Sporta akadēmijas hallē notika otra draudzības spēle. Šoreiz mūsu komanda vairs nespēlēja labākajā sastāvā, tādēļ ļoti pārliecinošu sniegumu demonstrēja kolēģi no Somijas, un mūsu komanda piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 3:12, tādējādi nepieļaujot, ka mūsu viesi aizbrauc mājās ar sarūgtinājumu sirdī.     

Mūsu komandā ar vārtu guvumiem izcēlās RRP Zemgales iecirkņa darbinieks Andrejs Maslovs, RRP Kriminālpolicijas 3. biroja darbinieks Dmitrijs Maslovs, kā arī Ivo Hartmanis no RRP Ceļu policijas bataljona.

Jāpiebilst, ka arī mūsu komandai tomēr izdevās mazliet sarūgtināt somu kolēģus, izcīnot uzvaru pēcspēles metienu sērijā. Vienīgais no abu komandu spēlētājiem, kuram bullīšos izdevās pārspēt labi spēlējošos vārtsargus, bija jau pieminētais Ivo Hartmanis.

Apvienojot lietderīgo ar patīkamo, iegūta gan vērtīga pieredze ikdienas darbam, gan draudzīgā atmosfērā un sportiskā gaisotnē noskaidrots, kuras valsts policisti pašlaik ir labāki hokeja meistari.