Visas aktualitātes Pilnā versija

Zemgales reģionā šogad aizturēti jau 15 autovadītāji par kukuļdošanu 2014. gada 6. marts

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka  strādājot pastiprināti kukuļdošanas apkarošanas jomā šogad Zemgales reģionā aizturēti jau 15 autovadītāji, kuri mēģinājuši piekukuļot policijas darbiniekus, lai netiktu noformēti administratīvie pārkāpuma protokoli par izdarītiem pārkāpumiem.

Vakar, 5.martā policijas darbinieki aizturējuši divus autovadītājus, kuri mēģinājuši piekukuļot policijas darbiniekus, lai netiktu noformēts administratīvais pārkāpuma protokols. Viens no autovadītājiem aizturēts Dobeles novadā Bikstu pagastā. 1970.gadā dzimis vīrietis pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu, lai netiktu noformēts protokols, autovadītājs meģinājis iedot 30 eiro. Otrs gadījums reģistrēts Viesītes novadā, Rites pagastā. 1966.gadā dzimis vīrietis vadīja transportlīdzekli alkohola reibumā un pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu. Policistiem mēģinājis iedot 40 eiro, pēc kā arī tika aizturēts.

Par kukuļdošanu uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 323.panta 1.daļas “ Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām.

Policija turpina strādāt pastiprināti kukuļdošanas apkarošanas jomā.

Informāciju sagatavoja:

Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302,20293472
ieva.sietniece@zemgale.vp.gov.lv