Visas aktualitātes Pilnā versija

Pateicība 2012. gada 13. jūlijs

ASV Narkotiku apkarošanas administrācijas (DEA) Kopenhāgenas biroja vārdā gribu izteikt pateicību Jums un Jūsu vadītajai Narkotiku apkarošanas struktūrvienībai par izcilu darbu un sadarbību. Struktūrvienības ieguldījums un veiktie pasākumi izmeklēšanā pret Jāni Zēģeli ir lielisks profesionalitātes piemērs nozīmīgu narkotiku kontrabandistu identificēšanā un izmeklēšanā Latvijā un pasaulē. Jūsu vadītā struktūrvienība sniedza nepieciešamo informāciju, identificējot Zēģeli kā personu, kas nodarbojas ar kokaīna pārvadāšanu lielos apmēros no Dienvidamerikas uz Eiropu. Tās sniegtās informācijas apmaiņa tika veikta starp DEA un starptautiskajiem partneriem ar mērķi pārtraukt kokaīna kontrabandu Latvijā un citās Eiropas valstīs.

2011.gada 01.augustā Bermudu Muita saņēma informāciju, ka Zēģelis ir izmeklēšanas mērķis un viņa laiva „Arturs” ir detalizēti jāpārmeklē kontrabandas fakta noteikšanai Bermudu piekrastes teritorijā. Pārmeklēšanas laikā tika atklāti 166 kg kokaīna, 9 mm Beretta pistole un 192 patronas. Zēģelis tika aizturēts.

Izmeklēšanas un iztiesāšanas gaitā Jūsu vadītās struktūrvienības atbalsts bija svarīgs, identificējot Zēģeli un tā īpašumā esošo laivu, kā arī nodrošinot komunicēšanas un dokumentu tulkošanu. Papildus minētajam, Jūsu vadītā struktūrvienība nodrošināja informācijas un pieredzes apmaiņu attiecībā uz narkotiku kontrabandas tendencēm un saistītajiem noziegumiem Baltijas reģionā.

Savstarpējo pasākumu rezultātā 2012.gada 07.jūnijā Zēģelis tika atzīts par vainīgu visās sešās viņam izvirzītajās apsūdzībās. Ņemot vērā noziegumu smagumu, Zēģelim tika piespriests 25 gadu cietumsods.

Mūsu tiesībaizsardzības iestāžu partneri Bermudās atsevišķi atzīmēja Latvijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes profesionalitāti un lūdza izteikt pateicību par sniegto atbalstu un ieguldījumu.

 

Timothy D.Moran