Visas aktualitātes Pilnā versija

Salaspils novadā likvidē nelegālu elektronisko pakalpojumu sniedzēju 2012. gada 13. jūlijs

Policijas darbinieki, saņemot informāciju par to, ka Salaspils novadā nereģistrēti tiek sniegti elektroniskie pakalpojumi, konstatēja, ka bez tiesību subjektu atļaujas un nesamaksājot atlīdzību, ar satelīta šķīvju palīdzību tiek uztverti un ar elektronisko sakaru tīkla palīdzību galalietotājiem retranslēti vairāki televīzijas kanālu signāli. VP par minēto noziedzīgo nodarījumu uzsāka kriminālprocesu par blakustiesību pārkāpšanu (Krimināllikuma 148. pants).

Veicot izmeklēšanas darbību kompleksu, tika noskaidrots, ka minētais elektronisko sakaru pakalpojums tiek sniegts piecu dzīvojamo namu iedzīvotājiem, neslēdzot atbilstošus līgumus. Savukārt, minētā sakaru tīkla operatoram nebija Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izsniegtās retranslācijas atļaujas un šis pakalpojumu sniedzējs nebija reģistrēts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK). Izmeklēšanā konstatēts, ka šo regulāro saimniecisko darbību rezultātā televīzijas kanālu tiesību īpašniekiem radīts kaitējums, kas pārsniedz būtiska kaitējuma kritērijus.

Par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturētas divas personas – 1973. gadā dzimis vīrietis un 1953. gadā dzimusi sieviete. Abiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014; 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv