Visas aktualitātes Pilnā versija

Policijas darbinieki viesojas bērnu vasaras nometnēs. 2012. gada 12. jūlijs

Ir izveidojusies lieliska sadarbība ar nometņu organizētājiem, kas aicina pie sevis ciemos policiju, lai vasaras brīvlaikā kopīgās nodarbībās pārrunātu ar drošību saistītus jautājumus- Nometne „Pie Sprīdīša” Amatā, „Policijas akadēmija” Naukšēnos, bērnu vasaras nometne Gulbenes novada Galgauskā, Moderno deju dejotāju vasaras nometne Valmierā- visur, kur policija rīkojusi preventīvus pasākumus, bērni ar interesi klausās, vēro, jautā un piedalās.

Nodarbību laikā bērni tuvāk iepazīst policijas darba ikdienu, iepazīstas ar aprīkojumu un saņem atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Kādām īpašībām ir jābūt cilvēkam, lai strādātu par policistu? Kā izveidoja Valsts policiju? Cik cilvēku strādā policijā? Kādi ir jūsu ikdienas pienākumi? Pastāstiet interesantāko atgadījumu, ko esat piedzīvojis, pildot dienesta pienākumus? Kā tiek dresēti dienesta suņi? Vai arī dienesta suņi saņem pensiju?- Tā ir tikai neliela daļa no jautājumiem, kurus tikšanās laikā uzdeva nometnes „Policijas akadēmija” dalībnieki. Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes reģionu biroja Vidzemes ekspertu nodaļas eksperta palīgs Vladimirs Andžāns iepazīstināja bērnus ar ekspertu darbu, bet tuvcīņas paņēmienus demonstrēja Patruļpolicijas rotas darbinieki.

Veiksmīgi uzsāktā sadarbība kārtējo reizi apliecina sen zināmo patiesību- lai novērstu negadījumus, kuros iekļūst bērni vasaras brīvdienu laikā, ir ļoti svarīgi strādāt preventīvi- strādāt, PIRMS notikusi nelaime un darīt visu iespējamo, lai ar pārliecību mēs varētu teikt- „Tava vasara- Droša vasara”!

Informāciju sagatavoja:
Vidzemes reģiona pārvaldes
Kārtības policijas biroja
Prevencijas grupas
vecākā inspektore
Dace Jukāma
T.:642-01326; 28653999