Visas aktualitātes Pilnā versija

Policija iesaka, kā pasargāt savu velosipēdu 2012. gada 20. aprīlis

Novērojot velobraucēju tendences, ir skaidrs, ka velosipēdistu sezona par spīti bargajai ziemai nevienā brīdī nav beigusies. Diemžēl to pašu var teikt arī par velosipēdu zādzībām. Šā gada pirmajos trīs mēnešos Rīgas policisti ir saņēmuši informāciju jau par 162 nozagtiem velosipēdiem. Pagājušajā gadā šādā laika posmā nozagto velosipēdu skaits bija ievērojami mazāks – 110. VP Rīgas reģiona policisti ir sagatavojuši dažus ieteikumus, kā pasargāt savu velosipēdu no zādzībām.

Jāiegādājas kvalitatīvi velosipēdu saslēdzēji

Kad velosipēda īpašnieks atstāj savu pārvietošanās līdzekli bez uzraudzības, tad to noteikti ir jāpieslēdz pie kāda stacionāra objekta, pieslēdzot rāmi un vismaz vienu no riteņiem. Visefektīvākie ir „U” veida saslēdzēji. Pagājušajā gadā Rīgas reģionā nozagti vairāk nekā 1400 velosipēdu.

Jāparūpējas par velosipēda drošību, kad tas netiek lietots

Ja velosipēds tiek glabāts šķūnītī vai pagrabā, ieteicams šīs telpas aizslēgt ar drošām slēdzenēm, bet visdrošāk tomēr ir glabāt velosipēdu dzīvoklī aiz masīvām metāla durvīm, nebūtu ieteicams velosipēdu turēt uz balkona, jo tad zaglis kāroto mantu var nolūkot pat nemēģinot iekļūt telpās, policistu pieredze liecina, ka pat augšējo stāvu balkoni nav droša mantas glabātuve. Jāatceras, ka arī, uzglabājot velosipēdu šķūnītī vai pagrabā, būtu vēlams to pieslēgt ar veloslēgu. Pagājušajā gadā lielākā daļa divriteņu zādzību bija saistītas ar iekļūšanu, tas ir – no šķūnīšiem, pagrabiem, balkoniem, garāžām un arī no dzīvojamām telpām.

Velosipēds ir jāreģistrē un ir ieteicams to padarīt viegli atpazīstamu

Ceļus satiksmes drošības direkcijā ir iespējams reģistrēt savu velosipēdu. Ar šīs datu bāzes palīdzību iedzīvotāji var pierādīt, ka viņi ir velosipēdu īpašnieki, bet policistiem ir vieglāk atrast atgūto velosipēdu īpašniekus. Iespējams, efektīvs veids, kā savu velosipēdu padarīt zaglim nepievilcīgu, ir padarīt to viegli pamanāmu, piemēram, nokrāsot spilgtā krāsā.

Mūsdienās velosipēdu pasargāšanai ir iespējams izmantot arī modernās tehnoloģijas, piemēram, GPS izsekošanas ierīces, kuras palīdzēs velosipēdu atrast nozagšanas gadījumā. Lētākās šāda veida ierīces ir iespējams iegādāties par pāris desmitiem latu.

Nedrīkst iegādāties apšaubāmas izcelsmes velosipēdus, un zādzību gadījumos vienmēr jāziņo policijai

Nezināmas izcelsmes velosipēdi bieži mēdz būt zagti, tādēļ tos labāk neiegādāties. Ja būs pieprasījums pēc zagtiem velosipēdiem, tad garnadžiem būs stimuls turpināt zagšanu. Savukārt, velosipēda zādzības gadījumā vienmēr jāziņo policijai, tādā veidā likuma sargiem būs zināmas velosipēdu zādzību tendences un tas padarīs vieglāku zagļu ķeršanu. Pagājušajā gada aktīvās velosipēdistu sezona laikā Rīgas policisti katru nedēļu aizturēja 2 – 4 velosipēdu zagļus.

Pagājušajā gadā, VP RRP pastiprināti strādāja lai samazinātu velosipēdu zādzību skaitu – policisti pilsētā izvietoja velosipēdus – mānekļus, patrulējot pievērsa lielāku uzmanību velosipēdistiem, kā arī sadarbojās ar speciālistiem velosipēdu jautājumos. Šogad policija turpinās iesākto, bet, lai darbs būtu efektīvāks, policija aicina arī iedzīvotājus parūpēties par savu divriteņu drošību jau laikus.

 

 

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
FACEBOOK lapa: http://www.facebook.com/VPRRP 
TWITTER: http://twitter.com/VPRRP 
DRAUGIEM lapa http://www.draugiem.lv/vprrp 
e-pasts: