Visas aktualitātes Pilnā versija

Policija secina: cilvēki nepietiekami rūpējas par savu drošību 2012. gada 28. februāris

Astoņiem gājējiem par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu piemērots naudas sods 5 līdz 20 latu apmērā, tāpat izteikti aizrādījumi un veikts preventīvais darbs arī ar 18 bērniem, jaunākiem par 14 gadiem.

10 velosipēdistiem izteikts brīdinājums, septiņiem - par noteikumu pārkāpšanu piemērots naudas sods. Tāpat 10 transportlīdzekļu vadītājiem konstatēts alkohola reibums, seši vadījuši spēkratus bez autovadīšanas tiesībām. Reida laikā 109 personas sauktas pie administratīvās atbildības par drošības jostu nelietošanu.

Valsts policijas Prevencijas pārvaldes Metodiskās vadības nodaļas priekšnieks Andris Pāže, atskatoties uz piektdienas reidu, kā būtisku problemātiku akcentē lielo gājēju skaitu, kas joprojām pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus. ”Reida laikā brīdinājums izteikts 215 gājējiem, vidēji, dalot uz rajoniem, redzam, ka ik vakaru katrā rajonā aptuveni 10 cilvēki var kļūt par potenciāliem cietušajiem. Tāpat redzams, ka joprojām liels skaits cilvēku nelieto drošības jostas, tāpēc jau martā plānosim nākamo reidu, kurā pastiprināta uzmanība tiks pievērsta gan drošības jostu lietošanas, gan bērnu sēdeklīšu kontrolei.”

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014; 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv