Visas aktualitātes Pilnā versija

Par cigarešu kontrabandu aizturētas divas personas 2012. gada 2. februāris

            Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbinieki aizdomās par cigarešu kontrabandu  aizturējuši divas personas un atsavinājuši turpat simts kastes ar cigaretēm ar Krievijas Federācijas akcīzes markām.

            Aizturēšana notika šonedēļ Jelgavā, Miera ielā, kad, pamatojoties uz policijas rīcībā esošo operatīvo informāciju, tika apturēta automašīna VW Transporter, kuru vadīja 1968.gadā dzimis vīrietis. Pārbaudot automašīnu, policija atrada un atsavināja 450 000 cigarešu (45 kastes) “Dubliss” ar Krievijas Federācijas akcīzes markām. Turpat tika apturēta arī otra automašīna, kurā atradās iespējamais kontrabandas organizators – 1979.gadā dzimis vīrietis.

            Par šo faktu nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma  221.panta 2. daļas “Par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai tā izdarīta lielā apmērā”.

            Uzsāktā procesa ietvaros policija veica sankcionētu kratīšanu 1979.gadā dzimušā vīrieša radinieka nekustamajā īpašumā, kur šķūnī atrada un atsavināja četrus polietilēna maisus ar 40 000 cigarešu bez LR akcīzes markām un vēl 446 440 cigaretes (44 kastes) policisti atrada turpat speciāli izveidotā slēptuvē.

            Kopumā atsavinātas 936 440 cigarešu un noskaidrots, ka tās visticamāk bija paredzēts realizēt Latvijā.

            Aizturētajiem piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība un saskaņā ar Krimināllikumu par šo noziedzīgo nodarījumu draud sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

            VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes ENAP tiek turpināta izmeklēšana. 

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442