Visas aktualitātes Pilnā versija

Septembrī ceļu satiksmes negadījumos cietuši 33 bērni 2011. gada 30. septembris

Valsts policija aicina vecākus ar bērniem pārrunāt tēmas, kas saistītas ar drošību uz ceļa, jo pēdējā laikā Rīgā, tās apkārtnē un Jūrmalā pieaudzis ceļu satiksmes negadījumos cietušo bērnu skaits. Pagaidām septembrī notikuši 28 ceļu satiksmes negadījumi, kuros kopā cietuši 33 bērni.

 Bērni nav pietiekami izglītoti

Astoņos no šiem negadījumiem cietuši astoņi bērni, kas kājām pārvietojušies pa ielu. Savukārt trijos negadījumos cietuši četri bērni, kas braukuši ar velosipēdu – vienā no šiem gadījumiem pa ceļu pārvietojās divi bērni uz viena velosipēda. Šāda statistika liecina par to, ka vecākiem un pedagogiem nepieciešams pārrunāt ar bērniem jautājumus par drošību uz ceļa. 

Trīsgadīgu bērnu vienu sūta uz veikalu

            Viens no negadījumiem izraisīja likumu sargu neizpratni, jo negadījumā bija cietis trīsgadīgs bērns, kas uz ielas atradās viens. Tas notika vakar Mārupes novadā, kad kāda vecmāmiņa uz veikalu vienu pašu aizsūtīja trīs gadus vecu meitenīti. Pa ceļam uz veikalu bērnu notrieca automašīnas Audi vadītājs. Par laimi šajā gadījumā bērns tika sveikā ar viegliem miesas bojājumiem. Policijā par notikušo sākta pārbaude.

 

Kļūstiet pamanāmi un esiet uzmanīgi!

            Valsts policija atgādina, ka krēslas un lietus laikā gājējus un riteņbraucējus autovadītājiem uz ceļa pamanīt ir ievērojami grūtāk, tādēļ policija aicina iedzīvotājus rūpēties par savu drošību, nodrošinoties ar atstarotājiem vai citos veidos padarot sevi pamanāmus. Tāpat policija aicina vecākus un pedagogus pārrunāt ar bērniem ceļu satiksmes drošības jautājumus. 

             

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv