Visas aktualitātes Pilnā versija

Informācija presei no Vidzemes reģiona pārvaldes 2011. gada 27. aprīlis

2011.gada 27.aprīlī

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību

nodaļa informē

 

Informācija presei no Vidzemes reģiona pārvaldes

Vidzemes reģionā atklāta slepkavība. Aizdomās turamo dzīvesvietā kārtējās sankcionētās kratīšanas laikā izņemts liels skaits nelikumīgi uzglabātu ieroču.

Policija jau informēja, ka Vidzemes reģiona Alūksnes iecirkņa darbinieki sadarbībā ar Vidzemes reģiona Kriminālpolicijas biroja darbiniekiem atklājuši slepkavību, kas 2010. gada jūnija mēnesī notikusi Alūksnes novada Liepnas pagastā, kad personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās ar vairākiem šāvieniem nogalināts un meža masīvā apraksts 1990. gadā dzimis vīrietis.

Uzsāktās izmeklēšanas laikā noskaidrotas un aizturētas trīs personas, kas tiek turētas aizdomās par minētās slepkavības organizēšanu un izpildīšanu- 1974. un 1980. gadā dzimuši Liepnas pagasta iedzīvotāji un 1969.gadā dzimis Mālupes pagasta iedzīvotājs.

Tiesa visiem aizdomās turamajiem piemērojusi drošības līdzekli- apcietinājumu. Veicot izmeklēšanas darbības uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, vairāku sankcionētu kratīšanu laikā aizdomās turamo dzīvesvietās, šķūnīšos, garāžās un pirts telpās atrasti un izņemti desmitiem ieroču un patronu.

Aprīļa beigās, iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, atkārtotās kratīšanas laikā vienas aizturētās personas faktiskā dzīvesvietā Alūksnes novada Liepnas pagastā atrasti un izņemti vēl vairāki ieroči – divas medību bises, divas karabīnes ar apgrieztiem stobriem, divi automāti, ložmetējs, dažādas ieroču detaļas un vairāk kā 250 patronu. Kratīšanas laikā izņemtos 98 sprādzienbīstamos priekšmetus ( kara laika lādiņus un granātas) pieaicinātie NBS speciālisti atzina par transportēšanai bīstamiem un iznīcināja uz vietas.

Izmeklēšana kriminālprocesā, kas uzsākts pēc Krimināllikuma 118. panta 5. daļas - slepkavība sevišķi pastiprinošos apstākļos, 233. panta 2. daļas – Par šaujamieroča un šaujamieroču munīcijas iegādāšanos, nēsāšanu un pārvadāšanu bez attiecīgās atļaujas, 185. panta 2. daļas- svešas mantas iznīcināšana vai bojāšana, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citā vispārbīstamā veidā un 175.panta 3. daļas- par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, turpinās.

Dace Jukāma

Vidzemes reģiona pārvaldes

Prevencijas grupas vecākā inspektore

Tālr. 64201326

28653999