Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Notikušas Valsts policijas projekta „Jaunieši pret narkotikām” simulācijas spēles Zemgales jauniešiem 2011. gada 12. aprīlis

2011.gada 12.aprīlī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Notikušas Valsts policijas projekta „Jaunieši pret narkotikām” simulācijas spēles Zemgales jauniešiem

Trīs radošas dienas, no 7. līdz 9. aprīlim, Valsts policijas projekta „Jaunieši pret narkotikām” ietvaros Zemgales reģiona jaunieši piedalījās stratēģijas simulācijas spēlēs, kurās risināja realitātei pietuvinātu ar narkotikām saistītu problēmsituāciju. Projekta īstenošanu atbalstījusi un finansē Eiropas Komisija.

Pasākumā piedalījās komandas no Dobeles Valsts ģimnāzijas, Aizkraukles novada ģimnāzijas, Pļaviņu novada ģimnāzijas, Aknīstes vidusskolas, Dobeles 1.vidusskolas, Misas vidusskolas un Pilsrundāles vidusskolas. Šīs komandas tika atzītas par spēcīgākajām eseju konkursā, kas, atbilstoši noteikumiem, notika pirms spēlēm.

Spēles balstītas uz iepriekš izstrādātas problemātiskas situācijas jeb notikuma risinājuma meklējumiem. Tajās iesaistītas 7 dažādas institūcijas. Katra komanda pārstāvēja vienu no spēlēs iesaistītajām pusēm – policiju, slimnīcu, pašvaldību, žurnālistus, robežsardzi, skolu un NVO. Tika izspēlētas 5 sešdesmit minūšu „spēles dienas”, kas katra noslēdzās ar 15 minūšu ilgiem žurnālistu (ziņu dienesta) raidījumiem. Spēles scenāriju jeb notikuma aprakstu jaunieši uzzināja īsi pirms došanās uz spēlēm, viņu uzdevums trīs pasākuma dienām bija atrisināt doto notikumu, savas komandas pārstāvētās institūcijas kompetences robežās meklējot piemērotākās problēmas risināšanas iespējas un metodes. Katrai komandai ar padomu un atbalstu palīdzēja savs eksperts, kurš ikdienā strādā konkrētajā jomā.

Zemgales reģiona spēlēs uzvarēja Pļaviņu novada ģimnāzija, kas pārstāvēja slimnīcu, otro vietu ieguva Misas vidusskola, pārstāvot NVO, trešajā vietā – Dobeles Valsts ģimnāzija, kas pārstāvēja skolu. Jauniešu sniegums tika vērtēts pēc vairākiem kritērijiem, kā piemēram, savu izvirzīto komandas mērķu sasniegšana, atraktivitāte un spēja sadarboties. Uz projekta finālspēli, kura notiks šā gada oktobrī, un kurā piedalīsies uzvarētājkomandas no katra Latvijas reģiona, dosies pirmās divas vietas ieguvušās komandas. Finālspēļu norisi vēros un vērtēs arī starptautiski eksperti.

Šīs bija ceturtās projekta laikā notikušās stratēģijas simulācijas spēles. Mācību gada pirmajā pusē spēli izspēlēja Vidzemes un Kurzemes reģionu jaunieši, februāra beigās Latgales reģiona jaunieši. Projekta koordinatore Ieva Mikijanska rezumē: „interesanti, ka katras spēles ir atšķirīgas, katra reģiona jaunieši veido savu, unikālo un raksturīgo atmosfēru un spēļu gaitas rakstu. Zemgales jaunieši spēlē iesaistītājs ļoti aktīvi, mērķtiecīgi un prasmīgi lika lietā kritiskās domāšanas prasmes. Nekļūdīšos, ja šīs spēles nodēvēšu par sīvāko cīņu, kāda līdz šim bijusi projekta ietvaros, jo jauniešu konkurences apziņa bija tik augsta, ka vairākkārt nācās to atvēsināt, skaidrojot, ka būtiskāk ir nevis cīnīties par uzvaru, bet prast strādāt komandā un mācīties būt atvērtam sadarbībai.”

Vairāk par stratēģijas – simulācijas spēlēm: Stratēģijas – simulācijas spēle ir inovatīva profilakses metode, kas ir veids kā jauniešiem atraktīvā, aizraujošā veidā palīdzēt apgūt sociālas prasmes, vienlaikus sniedzot papildus zināšanas par narkotiku apkarošanas jautājumiem, kā arī veicinot viņu profesionālās ievirzes izvēli. Tā ir iespēja mācīties stratēģiski domāt, izvērtēt sadarbības nepieciešamību vai gluži pretēji - iespējas darboties individuāli.

!!! Bilžu galerija no Zemgales reģiona spēlēm:

http://www.sargi-sevi.lv/?sa=299&top=0&id=299&&aid=10.

Vairāk informācijas par spēļu norisi, metodi, kā arī video: www.sargi-sevi.lv, www.twitter.com/sargi_sevi_lv.

Informācija par  projektu:

Projektu “Jaunieši pret narkotikām” finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas programma „Noziedzības profilakse un cīņa pret noziedzību”.

Projekta  mērķis ir  samazināt narkotisko vielu izplatību un lietošanu jauniešu vidū. Projekta aktivitātes vērstas uz to, lai izglītotu jauniešus gan par  narkotisko vielu lietošanas fiziskajām un emocionālajām sekām, gan arī par atbildību, kas iestājas par narkotisko vielu glabāšanu, izplatīšanu un lietošanu.

Simulācijas – stratēģijas spēles ir centrālā projekta aktivitāte. Jau notikušas spēles četros Latvijas reģionos. Pēdējās reģionu spēles norisināsies Rīgā, laikā no šā gada 12. – 14.maijam. Finālspēle, kurā piedalīsies divas katra reģiona uzvarētājkomandas, paredzēta 2011. gada oktobrī, tajā piedalīsies arī starptautiskie eksperti!

Projekta ietvaros notikušas un notiks arī citas aktivitātes, tostarp īstenota sociālā kampaņa „Tu lieto narkotikas, narkotikas lieto tevi”, kā arī izstrādāti preventīvie materiāli. Plašāka informācija un iespēja noskatīties un lejupielādēt gan kampaņas, gan preventīvos materiālus www.sargi-sevi.lv, http://www.draugiem.lv/sargisevi/.

Projektu informatīvi atbalsta portāls www.e-klase.lv, www.jaunietim.lv, www.jaunatneslietas.lv.

Valsts policijas sociālie partneri projektā ir Latvijas Atkarības psihologu apvienība.

Sagatavoja:
Sandra Rubene
Projekta „Jaunieši pret narkotikām”
eksperte sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tālr. 26337320           

Projekts tiek realizēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi tās autora viedokli, un Komisija  nevar būt atbildīga  par jebkādu  tās satura izmantošanu.