Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par naudas viltošanu aiztur jauniešus 2011. gada 23. marts

2011.gada 23. martā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Par naudas viltošanu aiztur jauniešus

Valsts policijas(VP) Rīgas reģiona pārvaldes(RRP) Ogres iecirkņa darbinieki aizturējuši četrus jauniešus aizdomās par naudas viltošanu. Viltotās piecu un desmit latu banknotes bijušas sliktas kvalitātes.

Laika posmā no šā gada 23. februāra līdz 2. martam Ogres veikalos nonāca viltotas piecu un desmit latu banknotes. Marta sākumā viena apkrāptā veikala darbinieki par notikušo ziņoja policijai. VP RRP Ogres iecirkņa darbinieki uzreiz sāka izmeklēšanu, kuras laikā policisti noskaidroja, ka viltotā nauda realizēta astoņās tirgotavās.

Izmeklēšanas gaitā marta pirmajās nedēļas Ogres iecirkņa darbinieki aizturēja četrus jauniešus, trīs no tiem ir dzimuši 1992. gadā, bet viens 1991. gadā. Viens 1992. gadā dzimušajiem ir agrāk sodīts par zādzības izdarīšanu, bet pārējie trīs aizdomās turamie agrāk nav nonākuši policijas redzeslokā, turklāt mācās vienā no Ogres mācību iestādēm. Visi aizturētie savu vainu nozieguma izdarīšanā atzīst. Viņiem piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

No aizturētajiem policijas darbinieki noskaidroja, ka naudu viņi izgatavoja mācību iestādē, kurā mācījās – piecu un desmit latu banknotes viņi izdrukāja no printera, kas bija pieejams skolas audzēkņiem. Paši jaunieši apzinājās, ka viltojumi ir ļoti nekvalitatīvi, tādēļ tos realizēja, iepērkoties tirgotavās, kurās bija lielāka iespēja, ka nauda netiks pārbaudīta uzreiz – lietotu apģērbu veikalā, sēklu veikalā, puķu veikalā.

Ogres iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki noskaidroja, ka jaunieši viltotās banknotes mēģinājuši realizēt astoņās tirdzniecības vietās, bet sekmīgi viņiem tas izdevies tikai sešās. Jāpiebilst, ka policijā vērsās tikai viena veikala darbinieki, pārējo apkrāpto veikalu noskaidrošanai policijai bija nepieciešamas aptuveni divas nedēļas. Kopējie tirgotājiem radītie zaudējumi ir nelieli – vien daži desmiti latu.

Jaunieši atzīst, ka nav apzinājušies izdarītā nozieguma smaguma pakāpi, bet tas viņus no atbildības neatbrīvo. Krimināllikuma 192. panta 2. daļā - viltotas naudas un valsts finanšu instrumentu izgatavošana, izplatīšana, pārvadāšana, pārsūtīšana, iegādāšanās un glabāšana, ja to izdarījusi organizēta grupa - paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.             

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv