Visas aktualitātes Pilnā versija

Par drošības pasākumu ievērošanu 2010. gada 13. novembris

2010.gada 13.novembrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Par drošības pasākumu ievērošanu

          Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) atkārtoti atgādina iedzīvotājiem par drošības pasākumiem, kas būtu jāievēro, lai nenonāktu par upuriem noziedzīgām personām.

          Ļoti svarīgi, ka izejot no mājas, kad jau iestājusies tumsa, neņemt līdzi  lielu naudas summu, nepiesaistīt sev uzmanību, runājot pa telefonu.

          Vēlā vakara stundā neiet pa ielu vienam, neielaisties sarunās ar nepazīstamu personu, jo nav garantijas, ka viņš ir viens. Ja, gadījumā, vēlā vakara stundā Jums jānokļūst mājās, labāk palūdziet, lai atbrauc  vai atnāk Jums pretī. Izvairieties iet pa neapgaismotām ielām.

          Neizlaidiet savu somiņu no acīm, turiet to stigri rokās, sev priekšā, nelieciet somiņas siksnu ap kaklu, netiniet ap roku, jo tā var sevi savainot brīdī, kad kāds būs to  noskatījis. Gadījumā, ja kāds somiņu ir satvēris un mēģina izraut, turiet to cieši un ar strauju kustību grūdiet pretiniekam pa vārīgām vietām, pēc  tam metaties bēgt un skaļi kliedziet, lai Jūsu palīdzību var kāds saklausīt un paziņot policijai. Atcerieties, ka policijai jāziņo uzreiz, lai pēc iespējas ātrāk varētu uzsākt izmeklēšanu un aizturēt noziedzīgo personu.

           Ļoti svarīgi iegaumēt ir pazīmes, seju, apģērbu, kādā valodā runāja, vai persona bijusi viena. Ja, gadījumā Jūs persona apzaga, kurā virzienā viņa devās.

Ir bijuši gadījumi, ka zādzības tiek izdarītas braucot ar velosipēdu, tāpēc būtu jāuzmanās runājot pa telefonu uz ielas, kā arī turot rokā somiņu.

          Ļoti svarīgi atcerēties, ja gadījumā nozagta rokassomiņa un starp dokumentiem ir bijusi norēķinu karte, nekavējoši jāziņo attiecīgajai kredītiestādei, nekad nevajag līdzi nēsāt paroli, labāk to iemācīties no galvas. Neatstājiet kredītkarti vai citus dokumentus un naudu ģērbtuvēs, automašīnās, galda atvilknēs, brīvi pieejamās vietās. Vīriešiem nevajadzētu turēt maku aizmugurējā kabatā, īpaši, ja brauc sabiedriskā transportā vai ja ir veikalā, tur, kur apgrozās daudz cilvēku. Sabiedriskā transportā nauda jāsagatavo laicīgi, lai citi neredz Jūsu maka saturu.

          Ja runājam par laupīšanām, tad šajos gadījumos persona tiek aplaupīta pielietojot vardarbību, bieži vien noziedzīgā persona par savu upuri izvēlas personas, kuras ir alkohola reibumā, ievirzot ar tām sarunas bāros vai parunājot uz ielas, tās tiek aplaupītas. Diemžēl prakse liecina, ka uzreiz cietušais par to neziņo, bet ziņo novēloti.

          Bērnu vecākiem būtu jāpārrunā ar saviem bērniem, ka iestājoties tumsai vai arī gaišā laikā nebūtu vēlams lieki runāt pa telefonu, jo pastāv risks, ka mobilo telefonu var nozagt vai nolaupīt, tāpat neiet mājās no skolas pa ielu, kur apgrozās maz cilvēku. Neielaisties sarunās ar mazpazīstamām personām, nestāstīt cik ir maciņā naudas. Vecākiem saviem bērniem vajadzētu paskaidrot, ka mobilais telefons nav greznumlieta, bet gan sazināšanās līdzeklis un tāpēc to nevajadzētu demonstrēt apkārtējiem.

          Papildus vēl jāatceras, ka bīstami “stopēt” automašīnas, jo nav garantijas, ka būsiet drošībā, to var darīt tikai tad, ja brauciet kopā ar draugiem un neesiet viens. Ļoti svarīgi piezvanīt savam tuviniekam un painformēt no kurienes izbrauciet, cikos, ar kādu automašīnu.

          Policija vienmēr lūdz atsaukties aculieciniekus gadījumā, ja ko redzējuši un ziņot par aizdomīgām personām. Lūgums zvanīt pa tālruņiem:02,112 vai vērsties tuvākajā policijas iecirknī.

          Sakarā ar izdarītajām laupīšanām Jelgavā, policija pēc speciāla izstrādāta rīcības plāna strādā un ir jau aizturējuši divas personas, bet plašāki komentāri pagaidām  netiek sniegti, jo turpinās izmeklēšana.         

Informāciju sagatavoja:
Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302, 20293472