Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2010. gada 1. novembris

2010.gada 1.novembrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma

2010. gada sākumā Valsts Policijas Latgales reģiona pārvalde (VP LRP), sadarbojoties ar Lietuvas Republikas Utenas policijas komisariātu kopīgi izstrādāja sadarbības projekta pieteikumu Latvijas- Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā Eiropas teritoriālās sadarbības mērķa ietvaros 2007.-2013. gadam. Pēc ilgstošas izvērtēšanas procedūras, 17.-18. jūnijā Palangā, Lietuvā kopīgais projekts ar nosaukumu LLIII-156 “Cooperation between Utena and Latgale police institutions making harmonious environment” (“Utenas un Latgales reģiona policijas institūciju sadarbība veidojot saskanīgu vidi”) tikai apstiprināts. Kā vadošais projekta partneris ir noteikta Lietuvas Republikas policija.

2010. gada 10. oktobrī projekta īstenošanas uzsākšanai tika parakstīts Finansēšanas līgums un kopš šī brīža var uzskatīt, ka projekta realizācija ir uzsākta. Projektā paredzētās aktivitātes - vadības tikšanās, semināri, kopējā pārrobežas patrulēšana, informatīvo bukletu izdošana, sporta aktivitātes, infrastruktūras uzlabojumi LRP struktūrvienībās.

Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) sastāda 85 procentus no attiecināmajām projekta izmaksām, projekta īstenošanas ilgums ir 12 mēneši, sākot ar 2010. gada 26. jūniju.

Šis projekts ir izstrādāts, lai risinātu Latvijas - Lietuvas pārrobežas problēmas: uzlabot kopējo aktivitāšu attīstību starp Latgales reģiona un Utenas novada policijas institūcijām un nodrošināt policijas funkciju izpildi. Sadarbība veicinās Utenas un Latgales reģionu attīstību un sadarbību jomās, kas, pamatojoties uz katras valsts nacionālo likumdošanu un normatīvajiem aktiem, ir nodota lokālo un reģionālo institūciju kompetencē.

Projekta mērķis ir izveidot saskanīgu un drošu vidi Latvijas - Lietuvas pierobežas reģionā.

Sagatvoja:
LRP Administratīvā biroja
Lietvedības grupas lietvede
Lana Amosova