Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizdomās par traktora zādzību Auces novadā aizturēti trīs agrāk sodīti vīrieši 2010. gada 27. oktobris

2010.gada 27.oktobrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Aizdomās par traktora zādzību Auces novadā aizturēti trīs agrāk sodīti vīrieši

Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieki sadarbībā ar Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Dobeles iecirkņa darbiniekiem, aizdomās par traktora zādzību aizturējuši trīs agrāk par zādzībām sodītus vīriešus.

Šā gada 20.oktobrī VP ZRP Dobeles iecirknī (DI) tika saņemta informācija, ka Auces novadā, uzlaužot kāda meliorācijas uzņēmuma garāžas durvis, nozagts traktors – ekskavators JCB 4CX.

Veicot operatīvos meklēšanas pasākumus, KIP 2.nodaļas darbinieki sadarbībā ar Dobeles iecirkņa policijas darbiniekiem „pa karstām pēdām”, aizdomās par minētā traktora zādzību, aizturēja un ievietoja īslaicīgās aizturēšanas izolatorā 1974.gadā dzimušo Sergeju, 1972.gadā dzimušo Gundaru un 1976.gadā dzimušo Artūru.

Policijas darbinieki pie aizturētajām personām atrada un atsavināja rācijas, kā arī speciālu aizdzīšanas ierīci.

Par minēto faktu KIP uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 4.daļas ”Par zādzību lielā apmērā, ko izdarījusi organizēta grupa”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu.

Divām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt trešajai personai  – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

KIP tiek turpināta pirmstiesas izmeklēšana, lai noskaidrotu grupas dalībnieku saistību ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Uzziņai:

Kopumā valstī šogad reģistrētas 12 traktoru zādzības. To vidējā tirgus vērtība ir aptuveni 30 000 latu.       

Informāciju sagatavoja:
Linda Neimane Zobena
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
Tālr.67075394
Mob.tālr.26520000