Visas aktualitātes Pilnā versija

Pēc pakaļdzīšanās aizturēts automašīnas zaglis 2010. gada 22. jūnijs

Pēc pakaļdzīšanās aizturēts automašīnas zaglis

 

Vakar, 20. jūnijā, Rīgā ap pusdienlaiku CP aizturēja divus vīriešus aizdomās par automašīnas VW Touareg zādzību. Viens no vīriešiem centās aizbēgt un, lai bēgošo vīrieti izdotos noķert, policistiem nācās pielietot šaujamieroci.           

Vakar ap pusdienlaiku uz policiju piezvanīja kāds iedzīvotājs, lai ziņotu par diviem agresīvi noskaņotiem vīriešiem, kuri ir manāmā alkohola reibumā un sēž pie kādas automašīnas stūres. Pa telefonu tika nosaukts arī auto reģistrācijas numurs un atrašanās vieta un policisti konstatēja, ka auto tās pašas dienas naktī nozagts no kādas privātmājas Jūrmalā. Uz notikuma vietu izbrauca divas ceļu policijas ekipāžas. 

Jau pēc mirkļa ceļu policisti bija notikuma vietā kur, kā vēlāk izrādījās, aizdomās turamais bija apciemojis savu draugu. Brīdī, kad policisti ieradās, aizdomās turamais sēdēja pie automašīnas stūres, bet viņa draugs stāvēja pie auto atvērtajām durvīm. Aizdomās turamais, ieraugot policiju, uzreiz nolēma bēgt un, braucot atpakaļgaitā, ietriecās ceļu policijas automašīnā un ar atvērtajām durvīm notrieca savu draugu.           

            Policisti aizturēja palikušo vīrieti savukārt pret otru vīrieti policisti uzsāka pakaļdzīšanos. Pakaļdzīšanās laikā Ceļu policijas ekipāžām pievienojās vēl trīs Ceļu policijas ekipāžas un trīs tuvākās patruļpolicijas ekipāžas. Pēc aptuveni 20 minūšu pakaļdzīšanās zagtās automašīnas vadītājs apturēja automobili Purva ielā un turpināja bēgšanu skriešus. Bēgošais vīrietis nepakļāvās policijas prasībām un ignorēja tās tādēļ policistiem nācās pielietot šaujamieroci. Vīrietis tika ievainots kājā un aizturēts.

            Aizturētais tika nogādāts slimnīcā, bet mediķi nekonstatēja būtiskus miesas bojājumus un pašlaik aizdomās turamais atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Policijā noskaidrots, ka 1974. gadā dzimušais vīrietis agrāk tiesāts par laupīšanu un 2003. gadā viņam tika atsavināta auto vadītāja apliecība par braukšanu dzērumā, par šo pārkāpumu bija vēl neizciests sods – policijas uzraudzība. Savukārt otrs aizturētais dzimis 1978. gadā un agrāk nav nonācis policijas redzeslokā.           

            Šobrīd uzsākts kriminālprocess par automašīnas zādzību no privātmājas pēc Krimināllikuma 175. panta 4. daļas un četras administratīvās lietvedības: par bēgšanu no policijas, negadījuma izraisīšanu, negadījuma vietas atstāšanu un braukšanu bez vadītāja apliecības.                

 Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv