Visas aktualitātes Pilnā versija

NATO Parlamentārās asamblejas Rīgas sesijas laikā Valsts policija strādā pastiprinātā režīmā 2010. gada 28. maijs

2010.gada 28.maijā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

NATO Parlamentārās asamblejas Rīgas sesijas laikā Valsts policija strādā pastiprinātā režīmā

Piektdien, 28.maijā, sākas NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) Rīgas sesija, kas norisināsies piecas dienas - līdz 1.jūnijam. Asambleja pulcēs ap 700 dalībnieku – NATO PA dalībvalstu un asociēto valstu parlamentāriešus, viņus pavadošās personas, novērotājus, ekspertus un žurnālistus.

Rīgas sesiju apmeklēs parlamentārieši no 27 organizācijas dalībvalstīm un 13 NATO PA asociētajām dalībvalstīm. Tāpat Rīgā gaidīti pārstāvji no Eiropas Padomes PA, Rietumeiropas Savienības Asamblejas (Eiropas drošības un aizsardzības PA) un Eiropas Parlamenta. Šajā sesijā piedalīsies arī Afganistānas parlamenta pārstāvji.

Sesijas centrālais notikums 1.jūnijā būs NATO PA plenārsēde, kurā ar uzrunām uzstāsies vairākas augsta līmeņa amatpersonas. Plenārsēdē dalībniekus plāno uzrunāt NATO PA prezidents, ASV kongresmenis Džons Teners (John Tanner) un NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens (Anders Fogh Rasmussen). Savukārt no Latvijas augstākajām amatpersonām NATO PA plenārsēdē uzrunas teiks Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze un Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Šīs sesijas laikā plānots arī izvirzīt NATO PA prezidenta amata kandidātus, jo pašreizējā prezidenta pienākumu pildīšanas termiņš beidzas šī gada rudenī, kad arī plānotas nākamā prezidenta vēlēšanas. 

NATO PA Rīgas sesijas laikā ir izveidots operatīvās vadības centrs, Valsts policija un Valsts robežsardze strādā pastiprinātā režīmā. 

Informācija no NATO PA Latvijas sekretariāta Preses un sabiedrisko attiecību centra