Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par nelikumīgu autortiesību un blakustiesību objektu izplatīšanu internetā aizturēti divi jaunieši 2010. gada 16. marts

 

2010.gada 16.martā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informēPar nelikumīgu autortiesību un blakustiesību objektu izplatīšanu internetā aizturēti divi jaunieši


Aizvadītā nedēļā Ekonomikas policijas pārvaldes (EPP) darbinieki par nelikumīgu autortiesību un blakustiesību objektu izplatīšanu internetā aizturējuši divus jauniešus.

Šā gada 10.martā Valsts policijas (VP) Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) EPP darbinieki, veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, par nelikumīgu autortiesību un blakustiesību objektu izplatīšanu interneta vietnēs www.decoder.lv un www.pornozone.lv aizturēja divus jauniešus.

Sankcionētu kratīšanu laikā aizdomās turēto personu dzīvesvietās tika atrastas un atsavinātas vairākas datorsistēmas un datu nesēji ar pirātiskiem darbiem un datņu apmaiņas servisa uzturēšanas atbalsta rīkiem.

Pārkāpumus jaunieši izdarīja materiālā labuma gūšanas nolūkos. Aptuveni trīs gadu laikā minēto interneta vietņu apmeklētāju skaits sasniedza trīssimts tūkstošus.

Datņu apmaiņas servisa uzturētāji ik mēnesi sev nodrošināja vairāku simtu latu peļņu, radot autortiesību un blakustiesību subjektiem vairāku simtu latu zaudējumus ik minūti.

Aizdomās turētajiem tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistītie drošības līdzekļi.

Par minēto faktu EPP uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 149. panta 3.daļas ”Par autortiesību vai blakustiesību objektu iegūšanu realizācijai, uzglabāšanu vai slēpšanu atkārtoti gada laikā, ja tie publicēti, reproducēti vai kā citādi izmantoti, pārkāpjot autortiesības vai blakustiesības, ja tās izdarītas atkārtoti vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tās izdarītas lielā apmērā”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz divsimt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas .VP GKrPP EPP tiek turpināta izmeklēšana.

EPP brīdina, ka saskaņā ar Autortiesību likuma normām autortiesību un blakustiesību objektu lejupielāde un izplatīšana Internetā bez autortiesību subjekta atļaujas ir aizliegta. Saskaņā ar Krimināllikuma 148.panta nosacījumiem par šādām darbībām draud kriminālatbildība.

Ar cieņu,
Linda Neimane-Zobena
LR IeM Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
Tālr.67075394; 26520000
Fakss 67075057

www.vp.gov.lv