Visas aktualitātes Pilnā versija

Atsavināts nelegālais alkohols un cigaretes Alūksnē 2010. gada 15. marts

 

2010.gada 12.martā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē


Atsavināts nelegālais alkohols un cigaretes Alūksnē


Vidzemes reģiona pārvaldes Alūksnes iecirkņa darbinieki 9. martā veikuši sankcionētu kratīšanu personu dzīvesvietā Alūksnē, lai pārbaudītu iepriekš saņemtu informāciju, ka adresē darbojas tautā tā dēvētā „točka”, kurā tiek tirgots nesertificēts alkohols un cigaretes. Kratīšana veikta 1. martā uzsāktā kriminālprocesa pēc KL 221. 1 panta „Nelikumīga alkoholisko dzērienu realizācija” ietvaros.

      Kratīšanas laikā izņemtas trīsdesmit pudeles alkohola – vīns un degvīns – ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļu markām un 1760 cigaretes ar KF akcīzes nodokļu markām. Kriminālprocesa ietvaros nozīmēta ekspertīze.

      Persona, kuras dzīvesvietā izņemts alkohols un cigaretes, iepriekš jau divas reizes sodīta par akcizēto preču nelegālu pārvešanu Latvijas Republikas robežai. Nelegālā alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecības vietā „saskaņoti” darbojušies vīrs un sieva. Vīrs piegādājis preci, sieva tirgojusi.

      Kā atzīst Alūksnes iecirkņa darbinieki, šī nelegālā alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu tirdzniecības vieta atradusies vairāku izglītības iestāžu tuvumā un policijas rīcībā ir informācija, ka „točkas” saimnieki alkoholu un cigaretes tirgojuši arī nepilngadīgām personām.

      Policija saka paldies iedzīvotājiem par informācijas sniegšanu un sadarbību uzsāktā kriminālprocesa ietvaros. Tāpat policija aicina arī turpmāk iedzīvotājus būt atsaucīgiem un ziņot policijai, ja Jūsu rīcībā nonāk informācija par nelikumīgām darbībām ar akcizētajām precēm.

      Par minēto noziedzīgo nodarījumu krimināllikumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai piespiedu darbs vai naudas sods līdz 100 minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.


Sagatavoja:
Vidzemes reģiona pārvalde