Visas aktualitātes Pilnā versija

Valsts policija aizturējusi vairākas personas par nelegālo akcīzes preču nelikumīgu apriti 2019. gada 8. marts

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) amatpersonas saistībā ar nelegālo akcīzes preču nelikumīgu tirdzniecību, pārvadāšanu un glabāšanu lielā apmērā aizturējušas kādu vīrieti un personu grupu. Abu kriminālprocesu ietvaros atsavināti 92 tūkstoši nelegālo cigarešu ar ārvalstu akcīzes markām.

Pērn Valsts policijas ENAP amatpersonas izmeklēšanas laikā noskaidroja personu grupu, kuras dalībnieki nodarbojas ar tabakas izstrādājumu nelegālu apriti lielā apmērā. Policisti izmeklēšanas laikā noskaidroja, ka nelegālās cigaretes Latvijā tiek ievestas kontrabandas ceļā ar starptautiskā pasažiera vilciena starpniecību.

Policisti novembrī aizturēja trīs personas – 1984. un 1966. gadā dzimušus vīriešus un 1972. gadā dzimušu sievieti. Kopumā pie aizturētajām personām tika atrasti 40 tūkstoši nelegālo cigarešu ar Baltkrievijas un Kirgīzijas akcīzes markām.

Pret aizturētajām personām uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta otrās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvadāšanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā un to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās; kā arī pēc 190. panta otrās daļas – par kontrabandu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Tāpat ENAP amatpersonas šī gada februārī Rīgā aizturēja 1968. gadā dzimušu vīrieti par iespējamu tabakas izstrādājumu nelikumīgu apriti lielā apmērā. Izmeklēšanas darbību rezultātā policisti atsavināja 42 tūkstošus nelegālo cigarešu un starptautiskajā pasažieru vilcienā vēl 10 tūkstošus nelegālo cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Pret aizturēto ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta pirmās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvadāšanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā.

Policija arī turpmāk īstenos aktivitātes akcīzes preču nelegālās aprites apkarošanā un aicina šajā cīņā iesaistīties arī iedzīvotājus. Ja kādam iedzīvotājam vai komersantam ir informācija par nelegālo akcīzes preču apriti, informēt policiju ir iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī. Tāpat to tirdzniecības vietas ātri un ērti iespējams atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē: 
http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/