Visas aktualitātes Pilnā versija

Par virkni zādzību no dzīvokļiem un citiem noziegumiem aizturēti agrāk sodīti vīrieši 2018. gada 15. maijs

Vakar, 14. maijā, Valsts policija, pateicoties iedzīvotāju atbalstam, tūdaļ pēc zādzības no dzīvokļa Rīgā, Pētersalā, aizturēja divus vīriešus. Mērķtiecīga darba rezultātā tika noskaidrots, ka aizturētās personas pēdējo mēnešu laikā Rīgas pilsētas Ziemeļu rajonā izdarījušas kopumā 13 noziegumus, tostarp zādzības no dzīvokļiem un birojiem, kā arī velosipēdu zādzības. Policisti jau ir atguvuši daļu no zagtajām mantām un strādā, lai atgūtu arī pārējo.

Vakar, 14. maija rītā tika saņemta informācija par dzīvokļa apzagšanu Rīgā, Sermuliņu ielā. Rīta stundā, kamēr saimnieku nebija mājās, svešajā īpašumā, atspiežot pirmā stāva dzīvokļa logu, bija iekļuvuši garnadži, kuri iznesa televizoru, portatīvo datoru, mobilo telefonu un citas mantas.

Pēdējā laikā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VP RRP) Rīgas Ziemeļu iecirkņa apkalpojamā teritorijā, atspiežot telpu logus un durvis, jau bija izdarītas līdzīgas zādzības. Policijai radās aizdomas par personām, kuras varētu būt saistītas ar šiem noziegumiem. Pateicoties kāda atsaucīga iedzīvotāja norādēm, VP RRP Rīgas Ziemeļu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti sadarbībā ar VP RRP Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Patruļpolicijas bataljona 6. rotas policistiem drīz vien pēc nozieguma aizdomās turētās personas aizturēja.

Aizturētie vīrieši ir dzimuši 1974. un 1982. gadā un jau iepriekš sodīti par līdzīgiem noziegumiem, kā arī pārkāpumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Turpmākajā darbā ar aizturētajiem tika noskaidrots, ka viņi pēdējo trīs mēnešu laikā Rīgas pilsētas Ziemeļu rajonā izdarījuši vismaz 13 dažādus noziegumus: sešas zādzības no dzīvokļiem, trīs zādzības no birojiem un četras velosipēdu zādzības. Iekļūstot telpās, garnadži bija nozaguši dažāda veida elektropreces.

Policisti jau ir atguvuši daļu no nozagtajām mantām un strādā, lai atgūtu arī pārējās.

Aizturētie šobrīd atrodas izolatorā un tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu šīm personām.

Saistībā ar notikušo sākotnēji uzsākti 13 kriminālprocesi - pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas (zādzība ar iekļūšanu), 175. panta pirmās daļas (zādzība), 180. panta (zādzība nelielā apmērā). Drīzumā šie procesi tiks apvienoti.

Izsakām pateicību iedzīvotājiem par sniegto atbalstu noziegumu atklāšanā un personu aizturēšanā. Šis gadījums ir labs piemērs policijas un sabiedrības veiksmīgai sadarbībai.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)