Visas aktualitātes Pilnā versija

Imantas iedzīvotājs uz ielas piedzīvojis uzbrukumu; aizdomās turētie aizturēti 2018. gada 10. maijs

2. maija vēlā vakarā kāds vīrietis Rīgā, Imantā, izkāpa no sabiedriskā transporta. Viņam sekoja divi svešinieki, kuri, piegājuši klāt pie vīrieša, prasījuši, lai iedod cigaretes un naudu. Vīrietis atteica, pēc kā svešinieki viņu nogāza zemē, sāka spārdīt un sist, kā arī ar nazi virspusēji ievainoja. Ņemot vērā, ka cietušais nelaida vaļā savu pleca somu, vīrieši ar nazi pārgrieza tās lenci un to norāva.

Par laimi, kāds garāmgājējs izsauca Neatliekamo medicīnisko palīdzības dienestu un policiju. Notikuma vietā nekavējoties ieradās mediķi, Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirkņa policisti un Rīgas pašvaldības policija.

Mediķi cietušo nogādāja ārstniecības iestādē. Aizstāvoties, cietušais bija nodarījis miesas bojājumus arī vienam no uzbrucējiem, kurš arī tika nodots mediķu aprūpē. 
Savukārt otru uzbrucēju policisti aizturēja uzreiz notikuma vietā.
Jāpiemin, ka ārstniecības iestādē nogādātais uzbrucējs tajā pašā vakarā kādam pacientam nozaga naudu un apģērbu, pēc kā aizbēga. Policisti vīrieti izsludināja meklēšanā.

8. maijā Valsts policijas Rīgas Centra iecirkņa patruļpolicisti meklēšanā izsludināto vīrieti pamanīja centrā, kur viņš tika aizturēts.

Abi aizdomās turētie ir dzimuši 1981. gadā un jau iepriekš sodīti par analoģiskiem noziegumiem, kā arī par citiem mantiskiem noziegumiem un pārkāpumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Pret vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par ārstniecības iestādes pacienta apzagšanu, uzsākts vēl viens kriminālprocess.

Vienam no aizturētajiem tiesa nepiemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, tāpēc viņam noteikta policijas uzraudzība. Savukārt par otra vīrieša apcietināšanu tiks lemts šodien, 10. maijā.

Nolaupīto pleca somu ar visām mantām nākamajā rītā krūmos atrada kāds iedzīvotājs.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)