Visas aktualitātes Pilnā versija

Kārtējo reizi par šaujamieroča glabāšanu bez licences aizturēta persona 2018. gada 21. februāris

Šī gada sākumā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Saulkrastu iecirknī tika saņemta informācija par kādu personu, kura savā dzīvesvietā, iespējams, nelikumīgi glabā šaujamieroci. Par šo notikumu ziņoja nobažījušies iedzīvotāji.

Izvērtējot saņemto informāciju, Saulkrastu iecirkņa policisti saņēma atļauju, lai veiktu sankcionēto kratīšanu minētās personas dzīvesvietā. Likumsargi konstatēja, ka saņemtā informācija apstiprinājās – vīrieša dzīvesvietā tika atrasta un atsavināta viena pistole un 443 patronas. Jāpiebilst, ka vīrietim nebija nedz ieroča glabāšanas, nedz nēsāšanas atļauja.

15. februārī Saulkrastu iecirkņa policisti aizturēja 1950. gadā dzimušo vīrieti, kurš iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par draudu izteikšanu.

Tika nozīmēta ekspertīze, lai noteiktu, vai iespējamais vainīgais ir jebkad izmantojis konkrēto šaujamieroci.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233. panta pirmās daļas – par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises realizēšanu personai, kurai nav licences. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Aizturētajam vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policija atgādina, ka, lai varētu iegādāties medību, sporta vai pašaizsardzības šaujamieroci vai lielas enerģijas pneimatisko ieroci, ir nepieciešams saņemt ieroča iegādāšanās atļauju un pēc ieroča iegādes un reģistrācijas – ieroča glabāšanas vai nēsāšanas atļauju. Plašāka informācija: http://www.vp.gov.lv/?id=722

(Attēlam ilustratīva nozīme.)