Visas aktualitātes Pilnā versija

Ķeguma novadā par staltbrieža nomedīšanu aizturētas divas personas 2018. gada 19. februāris

13. februārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirknis saņēma informāciju no Valsts meža dienesta par, iespējams, nelikumīgu malumedniecību Ķeguma novadā.

Ierodoties notikuma vietā, likumsargi kopā ar Valsts meža dienesta medību inspektoriem konstatēja, ka mežā, iespējams, nelikumīgi nošauts staltbriedis. Apskatot apkārtni, policisti atrada meža zvēra ādas gabalus un galvu, tādējādi secinot, ka dzīvnieks pēc nošaušanas turpat uz vietas nodīrāts.

Veicot operatīvās izmeklēšanas darbības, 13. februārī likumsargi aizturēja vienu iespējamo vainīgo, savukārt vakar, 15. februārī, tika aizturēts otrs aizdomās turētais vīrietis. Abu personu - 1980. un 1987. gadā dzimušo vīriešu - dzīvesvietās tika veiktas sankcionētās kratīšanas, atrodot un izņemot divas medību bises, 29 medību patronas, kā arī svaigu brieža gaļu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 112. panta pirmās daļas - par nelikumīgām medībām, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai arī īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Abiem aizturētajiem vīriešiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Šobrīd tiek turpināti izmeklēšanas darbi.

Jāpiebilst, ka staltbrieža buļļus drīkst medīt no 1. septembra līdz 31. janvārim, savukārt teļus (vecumā līdz vienam gadam) un govis – no 15. augusta līdz 30. novembrim.

(Attēlam ilustratīva nozīme.)