Visas aktualitātes Pilnā versija

Vai atpazīsti vardarbību attiecībās? Neesi vienaldzīgs un ziņo par to! 2017. gada 7. decembris

Vardarbība ģimenē var izpausties ne tikai fiziski, bet gan arī emocionāli, ekonomiski un seksuāli, tādēļ to ne vienmēr var atpazīt uzreiz!

 

Eiropas Savienības līdzfinansētā starpnozaru projekta "Soli tuvāk: Kopienas vienotā atbilde uz vardarbību pret sievietēm gadījumiem", kura mērķis ir mazināt vardarbību pret sievietēm gadījumus un iedrošināt cietušos vērsties pēc palīdzības, ietvaros ir izstrādāti divi informatīvie materiāli, kas būs noderīgs palīgs ne tikai vardarbībā cietušajiem, bet arī līdzcilvēkiem gan vardarbīgu situāciju atpazīšanā, gan palīdzības meklēšanā.

 

Materiālā, kas paredzēts personām, kuras cieš vai varētu ciest no vardarbīgām attiecībām, ir tests, lai noskaidrotu, vai attiecībās ir vardarbība un kāda veida tā ir, kā arī norādes uz to, kur vērsties pēc palīdzības.

 

Savukārt otrs materiāls ir vērsts uz ikvienu sabiedrības locekli, kurš varētu pazīt kādu, kurš cieš no vardarbīgām attiecībām. Tajā ir informācija par iespējamām pazīmēm, kas var liecināt par vardarbīgām attiecībām, kā arī ieteikumi, kā uzrunāt cietušo un palīdzēt saprast, ka attiecībās ir vardarbības pazīmes. Materiālā ir arī norādes uz atbalsta centru kontaktiem.

 

Materiālus var iegūt elektroniskā formātā Valsts policijas mājas lapā: http://www.vp.gov.lv/?id=850&topid=850&said=479

Kā arī no Janvāra tie tiks izvietoti Valsts policijas iecirkņos.

 

Valsts policija aicina līdzcilvēkus nebūt vienaldzīgiem un ziņot par esošu vardarbību ģimenē, kā arī sniegt palīdzīgu roku brīdī, kad tas ir visvairāk vajadzīgs!

 

Eiropas Savienības līdzfinansēto starpnozaru projektu "Soli tuvāk: Kopienas vienotā atbilde uz vardarbību pret sievietēm gadījumiem" īsteno Labklājības ministrija sadarbībā ar Valsts policiju un biedrību "Centrs Marta", kā arī Tieslietu ministriju un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju.

 

 

 

 

 

Sagatavoja:

Līna Kaļķe

Valsts policijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas

Vecākā speciāliste

Tālr. 67075394

Mob. tālr. 29904081

e-pasts: