Visas aktualitātes Pilnā versija

“Dodiet ceļu “- pārliecinies par satiksmes drošību un neciet negadījumā 2017. gada 7. augusts

Aizvadītajās pāris nedēļās Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē reģistrēti vairāki ceļu satiksmes negadījumi, kuros vadītāji nepalaiž pa galveno ceļu braucošos transportlīdzekļus. Nereti, šīs avārijas beidzas ar cietušajiem un bojātām automašīnām.

Piemēram, 30.jūlijā, Raunas novadā, 1974.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu “Dacia” nepalaida pa galveno ceļu braucošo automašīnu “Mitsubishi”. Ceļu satiksmes negadījumā cieta automašīnas “Dacia” vadītāja, kā divi automašīnu pasažieri – 1994.gadā dzimusi sieviete un 2007.gadā dzimis bērns.

Savukārt 21.jūlijā, pulksten 21:30 autoceļa Umurga – Cēsis – Līvi 18 kilometrā, 1994.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Audi A6” pa mazāk svarīgas nozīmes ceļu, izbrauca priekšā automašīnai “Audi A4”, kura pārvietojās pa galveno ceļu. Ceļu satiksmes negadījumā cieta četras personas.

Arī trešajā augustā reģistrēts līdzīgs gadījumus Gulbenes novadā, taču šajā situācijā vadītājs, kurš pārvietojās pa galveno ceļu, savlaicīgi pamanīja radītās situācijas briesmas un, strauji nobremzējot, apstājās pirms iespējamās sadursmes ar automašīnu, kura izgriezās no maz svarīgas nozīmes ceļa.

Jānis Lūks, Vidzemes reģiona pārvaldes, patruļpolicijas nodaļas priekšnieks norāda, ka negadījumu iemesls meklējams šoferīšu neuzmanībā: “Visiem minētajiem negadījumiem par iemeslu ir neuzmanība vai mirkļa nevērība. Šajos gadījumos ir cietušie un bojāti transportlīdzekļi, taču tie, tikpat labi, varēja beigties arī letāli, jo automašīnas pa galvenās nozīmes ceļiem, ārpus apdzīvotas vietas, traucas ar lielu ātrumu un sānu sadursmes ir vissmagākās. No šādām situācijām ir grūti un pat neiespējami izvairīties, kā arī spēkratu sāni ir vārīgās vietas, līdz ar to labākajā gadījumā, ir cietusi tikai pati automašīna”.

Valsts policija aicina transportlīdzekļu vadītājus vērīgāk pārliecināties par satiksmes drošību, uzsākot kustību dažādu nozīmju krustojumos. Sargāsim sevi un cienīsim citus satiksmes dalībniekus.