Visas aktualitātes Pilnā versija

Olainē par viesnīcas darbinieces saduršanu aizturēts apmeklētājs 2017. gada 10. jūlijs

Pagājušās nedēļas beigās viesnīcā Olainē ar nazi tika smagi sadurta viesnīcas dežurante. Aizdomās par šī nozieguma izdarīšanu Valsts policija sadarbībā ar Olaines novada pašvaldības policiju aizturējusi viesnīcas apmeklētāju - agrāk sodītu 1960. gadā dzimušu vīrieti. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un apcietināts aizdomās turētais.

7. jūlija pēcpusdienā Valsts policija saņēma informāciju no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta par to, ka viesnīcā Olainē ir sadurta darbiniece.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Olaines iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti noskaidroja, ka ap pulksten 12 viesnīcā ienācis piedzēries vīrietis un paziņojis, ka ieradies apciemot savu draudzeni, kura dzīvo šajā viesnīcā. Ņemot vērā, ka iepriekšējās viesošanās reizēs vīrietis bija uzvedies agresīvi un skandalējis, viesnīcas darbiniece atbildējusi, ka šoreiz neielaidīs viņu.

Pēc šiem vārdiem vīrietis saniknojies un izvilcis nazi. Ļaundaris ar nazi meties virsū sievietei un trīs reizes viņai iedūris – vēderā, krūškurvī un rokā. Pēc nozieguma ļaundaris izskrējis laukā pa durvīm un ar savu velosipēdu aizbraucis. Aculiecinieki par notikušo paziņojuši mediķiem, kas cietušo pusmūža vecuma sievieti nogādāja slimnīcā.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Olaines iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti un Olaines novada pašvaldības policisti uzsāka aizdomās turētā meklēšanu. Ņemot vērā, ka vīrietis slēpās, likumsargi viņu meklēja līdz pat vakaram, pārmeklējot apkārtējos mežus, mazdārziņus un izvaicājot vīrieša paziņas. Ap pulksten 19 likumsargi Olaines pilsētā vīrieti atrada un aizturēja.

Aizturētais ir dzimis 1953. gadā un jau iepriekš sodīts par smagu miesas bojājumu nodarīšanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta otrās daļas pirmā punkta - par tāda miesas bojājuma tīšu nodarīšanu, kas bīstams dzīvībai, ja cietušais pildījis savus dienesta pienākumus. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem.

Sestdien, 8. jūlijā, tiesa aizdomās turētajam piemēroja drošības līdzeklis apcietinājumu.

Cietusī joprojām atrodas slimnīcā. Viņas stāvoklis ir smags, bet stabils.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)