Visas aktualitātes Pilnā versija

Kādā Rīgas centra bārā tiek aplaupīts vīrietis; vainīgie aizturēti 2016. gada 12. decembris

Vakar, 11. decembrī, pirms astoņiem no rīta Valsts policija saņēma zvanu no kāda vīrieša, kurš pastāstīja, ka nupat ir aplaupīts. Cietušais apgalvoja, ka atrodas kādā Rīgas centra bārā, kur arī noticis noziegums. Viņš pastāstīja, ka starp viņu un četriem citiem iereibušiem atpūtniekiem izcēlies konflikts. Bārā iepazītie vīrieši viņam esot iesituši. Pēc tam, kad viņš no saņemtā sitiena pakritis, ļaundari izvilkuši viņam no kabatas mobilo telefonu un naudu, aptuveni 100 eiro, un aizbēguši.

Pēc izsaukuma saņemšanas piecu minūšu laikā notikuma vietā ieradās Rīgas Centra iecirkņa policisti, kuri, apsekojot tuvāko apkārtni, pamanīja aizdomās turētos vīriešus. Likumsargi viņus aizturēja un nogādāja policijas iecirknī. Pie viena no aizturētajiem tika atrasts nolaupītais mobilais telefons, kas pēc izmeklēšanas darbību veikšanas tiks atdots tā likumīgajam īpašniekam.

Aizturētie dzimuši 1996., 1997., 1984. un 1997. gadā. Divi no viņiem jau iepriekš sodīti par mantiskiem noziegumiem.

Noskaidrots, ka visi aizturētie un arī cietušais todien atradušies vairāk nekā divu promiļu lielā alkohola reibumā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas - par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Visi aizturētie vīrieši šobrīd atrodas izolatorā.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)