Visas aktualitātes Pilnā versija

Nekaunīgi šoferi apdraud skolēnu drošību 2015. gada 3. septembris

Vakar Valsts policija saņēma iedzīvotāju sūdzības, ka jau pirmajās skolas dienās ceļā uz Rīgas Angļu ģimnāziju vairāki šoferi, nogriežoties no Kārļa Ulmaņa gatves uz Īves ielu, demonstrējuši klaju necieņu pret citiem satiksmes dalībniekiem. Ignorējot ceļu satiksmes noteikumus, autovadītāji braukuši cauri posmam, kas paredzēts tikai gājējiem un velosipēdistiem.

Policisti, reaģējot uz saņemto informāciju, devās uz norādīto vietu un konstatēja vairākus šoferus, kuri skolēniem rādījuši negatīvu piemēru. Par uzstādītās ceļa zīmes neievērošanu tika sastādīti četri administratīvie pārkāpuma protokoli.

Neskatoties uz to, ka ceļa zīme “iebraukt aizliegts” uzstādīta, lai rūpētos par kājāmgājēju, tostarp skolēnu, kuri pa šo ceļu dodas uz skolu, drošību, vairāki šoferi pauda sašutumu par zīmes nepieciešamību un izteica vēlmi to noņemt.

Taču aina, kas šodien pavērās Mārupītē pie minētā ceļa, liecina, ka kāda neapmierināta persona pašrocīgi noņēmusi zīmes, turklāt vienu no tām demonstratīvi iemetusi Mārupītē. Šodien pa šo ceļu nu jau brauc katrs, kurš vēlās, jo zīmes nav redzamas. 

Zīmīgi ir arī tas, ka, izmantojot gājējiem paredzēto ceļu, automašīnu vadītāji būtiski nesamazina sava ceļa garumu, vien “nogriež” nelielu līkumu. Šāda rīcība nav attaisnojama.

Cienījamie šoferi, ir būtiski saprast, ka satiksmes drošība ir katra satiksmes dalībnieka atbildība. Ikkatram no mums un visiem kopā ir jārūpējas par to, lai netiktu apdraudēti citi satiksmes dalībnieki, īpaši mazāk aizsargātie gājēji un velosipēdisti. Tādēļ aicinām jūs sniegt priekšzīmīgu piemēru saviem bērniem un pārējiem satiksmes dalībniekiem, ievērojot braukšanas noteikumus.