Visas aktualitātes Pilnā versija

Rīgas reģionā aizturēts šogad jau trīsdesmit trešais autovadītājs - kukuļdevējs 2013. gada 16. decembris

Pagājušajās brīvdienās Rīgā, Turgeņeva ielā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbiniekiem kādas automašīnas Toyota vadītāja deva kukuli, autovadītāja tika aizturēta par kukuļdošanu un sākts kriminālprocess.

14. decembrī pulksten 20.50 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbinieki par ceļus satiksmes pārkāpumu, kas saistīts ar kreisā manevra veikšanu neatļautā vietā, apturēja kādu Toyota automašīnas vadītāju. Apturētā transportlīdzekļa vadītāja bija kāda 1968. gadā dzimusi sieviete un, lai izvairītos no administratīvā soda, policistam deva kukuli. Policisti pārkāpēju aizturēja.
Šogad šis ir jau trīsdesmit trešais gadījums Rīgas reģionā, kad sākts kriminālprocess par kukuļa došanu ceļu policistam.

VP RRP atgādina, ka arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pastiprinātu uzmanību pievērsīs ne tikai policistiem, kas ņem kukuļus, bet arī autovadītājiem, kas dod kukuļus. Kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323. panta, kurā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

 

Sagatavoja:

Ance Rozīte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Vecākā speciāliste
Tālr.  67219758