Visas aktualitātes Pilnā versija

Liepājā policija piedalās svētkos visai ģimenei 2012. gada 5. jūnijs

Savukārt 3.jūnijā svētki turpinājās Liepājas jūrmalas parkā. Tur ģimenes svētku „Lielmutis Fricis un Lielmute Marta ietvaros” policijas pārstāvji iepazīstināja ar sava darbu specifiku. Līdzās daudziem citiem pasākuma dalībniekiem (darbnīcām) policija iekārtoja savu – policijas meistardarbnīcu „Droša vasara – Tava vasara”. Prezentācijas stendos divās nojumēs inspektores darbā ar nepilngadīgajiem darbojās ar bērniem, kopā liekot puzles, gatavojot atstarotājus, krāsojot un aprīkojot velosipēdus un tml. Mazākajiem bērniņiem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas ceļu satiksmē, atpazīstot ceļa zīmes un mācoties luksofora krāsu nozīmi. Katram no bērniem bija iespēja sakrāt zīmodziņus dažādās darbnīcās, tai skaitā Valsts policijas stendos.

Protams, ka pasākuma neatņemama sastāvdaļa bija policijas tēli – inspektori Bebrs Bruno un Runcis Rūdis. Viņi bija gana aktīvi un priecēja mazos bērnus, īpaši – veicot sportisku stafeti lecot ar maisiem, kas vēl vairāk piesaistīja apmeklētāju uzmanību. Savukārt pie mūsu stiprajiem un bruņotajiem kolēģiem (Patruļpolicijas rotas darbinieki) varēja aplūkot ekipējumu un uzvilkt bruņu vesti, aizsargķiveri, vairogu un pamēģināt paskriet arī nelielu distanci, novērtējot, kas policistam jāvalkā īpašos gadījumos un cik tas ir viegli vai grūti.

Apmeklētājiem bija iespēja iekāpt policijas konvoja busā un redzēt, kādos apstākļos personas tiek konvojētas, kā arī iepazīties ar Ceļu policijas aprīkojumu.

Svētku apmeklētāju acij tīkami bija redzēt tuvcīņas paraugdemonstrējumus un lieliskā formā sevi parādīja arī mūsu dienesta suns Enigma Dacenhofa. Demonstrējot suņa prasmes, nevarēja nepamanīt ārkārtīgi lielo suņa saimnieka – kinologa ieguldīto darbu, kas vainagojies ar absolūtu uzticēšanos un paklausību.

Vēl viena no Valsts policijas piedāvātajām pasākuma „rozīnītēm” bija BMW markas policijas motocikli. Pagaidām gan tādi nav Kurzemes policistu rīcībā - divi no tiem speciāli šim pasākumam atceļoja no Rīgas. Uz tiem daudzi apmeklētāji pozēja fotokameru objektīvu priekšā.

Policijas darbinieki jūtas gandarīti par cilvēku pozitīvo noskaņojumu un attieksmi pret policijas darbu – ļaudis daudz sarunājās, jautāja policistiem par dažādām interesējošām lietām. Dalībniekiem tika dalītas arī nelielas piemiņas veltes – konfektes, uzlīmes ar policijas simboliku. Ar pieaugušajiem tika runāts par dažādiem ar prevenciju saistītiem jautājumiem - par īpašuma drošību, par cilvēktirdzniecību, par kriminālatbildību un administratīvo atbildību, ilustrējot stāstījumu ar policijas rīcībā esošo bukletu dalīšanu.

Policijas darbinieku vārdā vēlamies pateikties ikvienam pasākuma apmeklētājam, kurš novērtēja mūsu kolēģu pūles un ieguldījumu, kā arī sakām paldies ikkatram mūsu kolēģim, kas piedalījās un palīdzēja, lai pasākums taptu un noritētu veiksmīgi!

 

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Knīse
VP Kurzemes reģiona pārvaldes
Priekšnieka palīdze
T.63404604
jolanta.knīse@kurzeme.vp.gov.lv