Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Bauskā par laupīšanām aizturēta organizēta noziedzīga grupa 2011. gada 22. septembris

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki, pateicoties iedzīvotāju ātrajai rīcībai, aizdomās par vairāku noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu Bauskā, aizturējuši 1989.gadā dzimušu vīrieti un divus 1993.gadā dzimušus jauniešus, kuriem pēc aizturēšanas piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Šā gada 13.septembrī Bauskā tika izdarīti trīs noziedzīgi nodarījumi. Aizdomās turētās personas ap pulksten 18.30 izraisot konfliktsituāciju ar 1995.gadā dzimušu jaunieti nodarīja viņam miesas bojājumus, sitot ar dūrēm un kājām pa ķermeni. Pateicoties aculiecinieka rīcībai, jaunietis tika nogādāts medicīnas iestādē. Tās pašas dienas vakarā pēc pulksten 21 līdzīga rakstura miesas bojājumi nodarīti arī 1993.gadā dzimušajam jaunietim – pielietojot vardarbību viņam  tika nolaupīts mobilais telefons. Noziedzīgais nodarījums notika tuvu viņa dzīvojamai mājai, tāpēc, pārnākot mājās, jaunietis par to steidzies  paziņot vecākiem. Tieši vecāki, vadoties pēc norādītajām pazīmēm, netālu no notikuma vietas aizturēja vienu no noziedzīgām personām. Savukārt, pateicoties kādam no aculieciniekiem tika pamanīta arī otra aizdomās turētā persona un par to paziņots policijai, kas nekavējoties izbrauca uz notikuma vietu un  personu aizturēja. Jāpiebilst, ka pēc aizturēšanas abām personām tika konstatēts 2 promiļu reibums.

Jau mazliet vēlāk izrādījās, ka analoģiskā veidā tajā pašā vakarā noziedzīgās personas bija paspējušas aplaupīt arī 1994.gadā dzimušu jaunieti. Nākamajā dienā policija aizturēja arī trešo grupas līdzdalībnieku  1993.gadā dzimušo. Tiesa, kā drošības līdzekli, visiem trim piemērojusi apcietinājumu.  Izmeklēšana turpinās. Jāpiebilst, ka visos gadījumos  upuriem tika nolaupīti mobilie telefoni, kas jau ir atgūti un atdoti to īpašniekiem.

Neviena no aizdomās turētajām personām iepriekš nav tikusi tiesāta . 

Uzsākts Kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176.panta 2.daļas „Par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no mantas glabātavas, ietaises, kas savieno glabātavas, vai transportlīdzekļa”

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Izmeklēšanas laikā tiks pārbaudīta aizturēto personu saistība vēl ar trīs līdzīga rakstura notikušajām laupīšanām septembrī Bauskā. 

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302,20293472