Visas aktualitātes Pilnā versija

Nelegālo cigarešu īpašnieks policistam piedāvā kukuli - 100 latu 2011. gada 21. marts

2011.gada 21. martā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Nelegālo cigarešu īpašnieks policistam piedāvā kukuli - 100 latu

Vakar ap pusdienlaiku Valsts Policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes(RRP) patruļpolicijas darbinieki Rīgas Centrāltirgū pie kāda vīrieša atrada vairāk nekā 26 000 nelegālo cigarešu. Vīrietis policistiem piedāvāja 100 latu lielu kukuli, lai netiktu sastādīts Administratīvā pārkāpuma protokols.

Sestdien pulksten 11.40 VP RRP patruļpolicijas darbinieks, veicot apgaitu Rīgas Centrāltirgū, pamanīja kādu vīrieti, kurš agrāk jau vairāk kārt ir sodīts par nelikumīgām darbībām akcizēto preču jomā. Policists vīrietim sekoja līdz tas iegāja vienā no Centrāltirgus telpām. Pēc dažām minūtēm aizdomīgais vīrietis no telpas iznāca un viņa rokās bija melns maiss.

Policists stādījās priekšā un lūdza uzrādīt maisa saturu, bet maisa īpašnieks, parādot maisā esošās cigaretes, uzreiz piedāvāja kukuli 100 latu apmērā, cerot, ka policists neatsavinās cigaretes un nesastādīs Administratīvā pārkāpuma protokolu. Policistu vīrietim neizdevās pierunāt šādam darījumam, bet vīrietis, joprojām piedāvājot 100 latus, lūdza, lai vismaz ļauj viņam iet un viņš atradīs, kādu, kas uzņemsies vainu viņa vietā. Policists bija nepielūdzams.

Uz notikuma vietu ieradās VP RRP Latgales iecirkņa darbinieki un sastādīja 1954. gadā dzimušajam vīrietim Administratīvā pārkāpuma protokolu, kā arī kopā atsavināja 26 240 dažādu marku(Kiss, More, Jin Ling, Bond u.c.) cigarešu. Visas cigaretes bija marķētas ar Krievijas Federācijas akcīzes markām.

Arī pagājušajās divās nedēļās policijas darbinieki Rīgas Centrāltirgū atsavināja lielus daudzumus nelegālo cigarešu.             

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872, mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv