Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomikas policijas pārvaldei mainīts nosaukums 2011. gada 5. janvāris

  

No šā gada 1. janvāra Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomikas policijas pārvaldes  nosaukums ir  mainīts uz Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi. 

Nosaukums mainīts, lai  uzskatāmāk norādītu uz  pārvaldes tiešo funkciju- noziedzīgu nodarījumu apkarošanu. 

Tā kā Ekonomikas policijas pārvaldes pamatuzdevums ir noziedzīgu nodarījumu novēršana, atklāšana un izmeklēšana ekonomikas jomā, Pārvaldes pašreizējo nosaukumu bija nepieciešams precizēt, lai  tas uzskatāmāk  norādītu uz tās funkcijām. 

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Rauls Kviesītis norāda: „Vārds „policija” Ekonomikas policijas pārvaldes nosaukumā citu iestāžu darbiniekiem un iedzīvotājiem rada asociācijas, ka ekonomikas policija ir patstāvīgi funkcionējoša policija līdzīgi kā finanšu policija, pašvaldības policija, Drošības policija, militārā policija. Lai  akcentētu pārvaldes piederību Valsts policijas Galvenajai kriminālpolicijas pārvaldei, kā arī norādītu uz tās tiešajām funkcijām, nolēmām  Ekonomikas policijas pārvaldes nosaukumu precizēt.” 

Pārdēvējot Ekonomikas policijas pārvaldi par Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi, struktūras izmaiņas pārvaldē nav veiktas. Netiks mainīts ne pašreizējais amatu skaits, ne tajā strādājošie darbinieki, līdz ar to nosaukuma maiņa neradīs izmaiņas pārvaldes darbībā.

Informāciju sagatavoja:

Zane Maskaļonoka:
Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
tel. 67075014; 29374566
E-pasts: