Visas aktualitātes Pilnā versija

Vidzemes reģiona pārvaldes darbinieki atklājuši vairākas laupīšanas 2010. gada 17. decembris

Vidzemes reģiona pārvaldes darbinieki atklājuši vairākas laupīšanas

Policija jau informēja, ka 20. novembrī Cēsīs L.Paegles ielā 2 pie kāpņu telpas divi jaunieši iesituši pa galvu 1948. gadā dzimušai sievietei un nolaupījuši iepirkuma somu, kurā atradusies nauda- 4 lati. 23.novembrī 16:30 Cēsīs L.Paegles ielā 1936. gadā dzimušai sievietei kāds jaunietis mēģinājis no rokām izraut somiņu. Sieviete pretojusies, nokritusi un krītot guvusi traumu. Cietušajai sniegta medicīniskā palīdzība. 6.decembrī 22:15 Cēsīs Zvirbuļu ielā nenoskaidrota persona, izsakot draudus, 1968. gadā dzimušai sievietei nolaupījusi mobilo telefonu NOKIA. Līdzīgi noziegumi tika reģistrēti arī Valmierā 8. decembrī, kad divi jaunieši 1966. gadā dzimušai sievietei nolaupīja rokas somiņu, bet vēlāk tajā pat dienā uz ielas mēģināja aplaupīt arī 1925. gadā dzimušu sievieti. Kad jaunieši uzbruka savam pēdējam upurim, kāds garāmgājējs vienu no jauniešiem aizturēja.

Policija noskaidroja, ka aizturētais, 1996. gadā dzimušais zēns ir Skangaļu Bērnu atbalsta centra audzēknis, kas kopā ar vēl kādu 1996. gadā dzimušu zēnu patvaļīgi atstājuši centra telpas. Pārbaudot jauniešu saistību ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem, konstatēts, ka viņi izdarījuši arī minētās laupīšanas Cēsīs. Pēc video ierakstos fiksētā materiāla redzams, ka jaunieši savus upurus noskatījuši veikalā. Brīdī, kad gados vecāki cilvēki piegājuši pie kases, viņi pārliecinājušies, vai un cik naudas ir makā un vēlāk, netālu no veikala, uzbrukuši „upurim”, izraujot no rokām iepirkumu somu. Abi jaunieši atzīti par aizdomās turamajiem un vienam piemērots audzinoša rakstura piespiedu drošības līdzeklis- ievietošana Sociālās korekcijas izglītības iestādē Naukšēnos. Vēl tiek lemts par drošības līdzekli otram aizturētajam jaunietim.

Cēsu iecirkņa kriminālpolicijas darbinieki noskaidrojuši arī personas, kas 18. novembrī dienas laikā Priekuļu novada Liepā Rūpniecības ielā uzbruka un aplaupīja 1987. gadā dzimušu Liepas iedzīvotāju. Cietušajam nozaga divas ķēdītes, mobilo telefonu un naudu 10 latus. Mantas atrastas un atdotas īpašniekam. Pārbaudāmās personas- divi 1993. un viens 1979. gadā dzimis vīrietis, Liepas un Liepājas iedzīvotāji.

16.decembrī 15:30 Valkā Raiņa ielā kādas daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpā piekauts un aplaupīts 1956. gadā dzimis Valkas iedzīvotājs. Vēlāk mantas atgrieztas īpašniekam. Radīti zaudējumi 2 latu apmērā. Policija noskaidrojusi personas, kas tiek turētas aizdomās par laupīšanu- 1962. gadā dzimis Valkas iedzīvotājs un 1963. gadā dzimis Ērģemes pagasta iedzīvotājs. Uzsākts kriminālprocess.

Informāciju sagatavoja:
Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201363
28653999
E-pasts:dace.jukama@vidzeme.vp.gov.lv