Visas aktualitātes Pilnā versija

Vidzemes reģiona ziņas 2010. gada 14. oktobris

2010.gada 14.oktobrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē 

Vidzemes reģiona ziņas

Sestdien, 9.oktobrī, divos dienā Cēsu policijas iecirknī saņemta informācija, ka Cēsīs Loka ielā pie kādas mājas četrpadsmit gadus vecs zēns divām divpadsmit un astoņus gadus vecām meitenēm uz sejas un drēbēm uzlējis maisījumu, kura galvenā sastāvdaļa - etiķa esence.

Meitenēm sniegta medicīniskā palīdzība un pēc pirmās palīdzības sniegšanas viņas ārstējas ambulatori.

Kā pastāstīja Cēsu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Inga Kovaļevska, par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta 2. daļas par huligānismu, ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka jaunietis uzbrukumam iepriekš gatavojies. Šķidrumu sagatavojis pudelē, pievienojot esencei guašas krāsas un sodu. Vienas cietušās meitenes vecāki atzinuši, ka meitene jau agrāk sūdzējusies, ka mājas pagalmā viņa tiek aizskarta- fiziski un emocionāli iespaidota. Lai arī vecāki, lai novērstu tālākos pāri darījumus, ar agresīvi noskaņoto puisi runājuši, situāciju tas nav mainījis, jaunietis gājis vēl tālāk un meiteni aplējis ar minēto maisījumu.

Policija atkārtoti aicina bērnus, vecākus, skolotājus un citus pieaugušos laikus reaģēt un informēt par notikušiem vardarbības gadījumiem, lai nepieļautu situācijas, ka nodarījums paliek nesodīts un varmākas, dodot vaļu iztēlei, izvēlas arvien bīstamākus veidus, kā iespaidot un nodarīt pāri „upurim”. Tāpat policija aicina vecākus pievērst daudz lielāku uzmanību savu bērnu šķietami nevainīgajām izklaidēm, reaģēt uz katru pāridarījumu arī tad, ja Jūsu bērns ir nevis upura, bet pāridarītāja lomā. Vecāki ir pirmie, kam jāuzņemas atbildība par sava bērna uzvedību, viņi nedrīkst palikt vienaldzīgi un nekavējoties jāreaģē, ja Jūsu bērns fiziski vai emocionāli aizskar citus.

Informāciju sagatavoja:
Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201363
28653999
E-pasts:dace.jukama@vidzeme.vp.gov.lv