Visas aktualitātes Pilnā versija

Informācija presei 2010. gada 11. oktobris

2010.gada 11.oktobrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Informācija presei

Saskaņā ar TISPOL izstrādāto aktivitāšu plānu no šā gada 10.oktobra līdz 16.oktobrim Valsts policijas (VP) Galvenās kārtības policijas pārvaldes (GKPP) Satiksmes uzraudzības birojs sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Autotransporta inspekcijas  (ATI) darbiniekiem organizē kontroles pasākumus, kuru laikā tiks pārbaudīti kravas automašīnu vadītāji.

Kontroles pasākumu viens no galvenajiem uzdevumiem, pārbaudīt, kā transportlīdzekļu vadītāji, uz kuriem attiecas darba un atpūtas laika režīma nosacījumi, ievēro normatīvajos aktos noteiktās prasības.

Atbildīgā institūcija, kuras uzdevumos ir kontrolēt transportlīdzekļu vadītāju darba un atpūtas laika režīma un  tā reģistrēšanas ierīces (tahogrāfs) lietošanas noteikumus, ir Satiksmes ministra pārraudzībā esošā tiešās pārvaldes iestāde Autotransporta inspekcija(ATI). 

2010.gada pirmajos deviņos mēnešos par darba un atpūtas laika pārkāpumiem ATI inspektori, veicot kontroles pasākumus uz autoceļiem, Latvijas pasažieru un kravu pārvadātājiem  ir sastādījusi 1284, bet ārvalstniekiem 520 administratīvo pārkāpumu protokolus. Tas sastāda 68% no visiem ATI kompetences jomā sastādītajiem administratīvo pārkāpumu protokoliem, kas liecina par problēmas apjomu un būtību.

Kopumā deviņos mēnešos veiktas 11659 transportlīdzekļu pārbaudes.

ATI novērojumi liecina, ka pārkāpumi darba un atpūtas laika režīma ievērošanas jomā nereti ir saistīti ar autopārvadājumu jomā iesaistīto uzņēmēju vēlmi samazināt izmaksas, nodarbinot mazāku autovadītāju skaitu, nekā būtu nepieciešams veicot autopārvadājumus, tādējādi pasliktinot sociālos apstākļus   autovadītājiem un palielinot risku vispārējai satiksmes drošībai.

Jau ziņots, ka 2010.gada maijā Valsts policija (VP) tika uzņemta Eiropas ceļu policijas tīklā (TISPOL), kura sastāvā jau ir 27 valstis. Minētā organizācija ir izveidota ar mērķi uzlabot ceļu satiksmes drošības stāvokli Eiropā, samazinot ceļu satiksmes negadījumos cietušo personu skaitu. Piedaloties TISPOL, tās dalībvalstīm rodas iespēja dalīties pozitīvajā pieredzē, nodrošināt ceļu policistu apmācību, lai apgūtu jaunās tehnoloģijas, kas tiek izmantotas ceļu satiksmes uzraudzībā, kā arī veikt praktiskas apmācības saistībā ar tiešo darbu pienākumu veikšanu. Tādējādi TISPOL ietvaros ik gadu tiek apmācīti vairāki simti ceļu policijas darbinieku. Par TISPOL darbības prioritāti ir izvirzīta cīņa ar trīs visizplatītākajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, t.i. transportlīdzekļa vadīšana, atrodoties apreibinošo vielu ietekmē, atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana un drošības jostu nelietošana. Šo pārkāpumu Prevencijas nolūkos Eiropas Savienības valstu ietvaros tiek rīkoti arī starpvalstu reidi, kuros turpmāk piedalīsies arī Latvija.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji ir laipni aicināti 15.oktobrī pulksten 12:00, stāvlaukumā uz autoceļa Salaspils-Babīte 33 km., pie Piņķiem, piedalīties reidā kopā ar Valsts policijas Satiksmes uzraudzības biroja, CSDD un Autotransporta inspekcijas darbiniekiem.

Plašsaziņas līdzekļu  pārstāvjiem būs iespēja intervēt  Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes priekšnieku  Edmundu Zivtiņu, kā arī Autotransporta inspekcijas vadītāju Guntaru Virziņu.

Informāciju sagatavoja:

Aigars Bērziņš
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākais inspektors
Tālr.67829480
Mob.tālr.29378067