Visas aktualitātes Pilnā versija

Uzsākts kriminālprocess par kukuļdošanu policijas darbinikiem 2010. gada 4. oktobris

25.septembrī sešos pēcpusdienā Plāņu pagastā uz a/c Smiltene- Strenči 16. km apturēta automašīna, kuras vadītājs, 1959. gadā dzimis Plāņu pagasta iedzīvotājs, piedāvāja policijas darbiniekam veikt nelikumīgas darbības - nesastādīt protokolu par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, apmaiņai piedāvājot kukuli. Vīrietis Valsts policijas dienesta automašīnā atstāja 200 latus.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc KL 323. panta 1. daļas Par kukuļdošanu, par ko paredzēta atbildība- brīvības atņemšana uz laiku līdz sešiem gadiem.

Noskaidrots, ka vīrietis 2005.gadā, kad pie automašīnas stūres bija sēdies vairāk kā trīs promiļu alkohola reibumā, uzbraucis gājējai, kas mirusi notikuma vietā. Par šo noziedzīgo nodarījumu vīrietim tiesa piespriedusi divus gadus reālu brīvības atņemšanu. Tas nav traucējis viņam šogad 25. septembrī atkārtoti sēsties pie stūres alkohola reibumā un jau bez Transporta līdzekļa vadīšanas tiesībām. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta 2. daļas. Par šo noziedzīgo nodarījumu paredzēta atbildība- brīvības atņemšana uz laiku līdz 2 gadiem vai arests vai piespiedu darbi, vai naudas sods 9000 latu.

Šoreiz vīrietis automašīnu vadījis 3,5 promiļu alkohola reibumā un, kā paskaidrojis izmeklētājam, gribējis „nobraukt tikai mazu gabaliņu”.

Policijā reģistrētā informācija diemžēl liecina, ka, lai arī ievērojami paaugstināti sodi par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, par ko regulāri tiek informēti iedzīvotāji, dzērušo vadītāju skaits nesamazinās. Aizvadītās nedēļas nogalē Vidzemes reģionā reģistrēti 12 gadījumi, kad vadītājs pie transporta līdzekļa stūres sēdies, būdams alkohola reibumā. 

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201363
28653999