Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas darbinieki visas vasaras garumā apturētajiem autovadītājiem dalīs jaunās „Svētku Dzērienkartes” 2010. gada 12. jūlijs

2010.gada 12.jūlijā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Valsts policijas darbinieki visas vasaras garumā apturētajiem autovadītājiem dalīs jaunās „Svētku Dzērienkartes”

Valsts policija (VP) arī šovasar īstenos jau pērn aizsākto akciju „Nebrauc dzēris! Dārgi.”, dalot autovadītājiem jaunās „Svētku Dzērienkartes”, tādējādi atgādinot nesēsties pie auto stūres alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē un uzsverot jaunpieņemtos sodus, kas stājās spēkā no šā gada 23.jūnija.

Ir ierasts, ka ik gadu autovadītājiem tieši uz Līgo svētkiem tiek atgādināts par nesēšanos pie stūres reibumā, taču šogad VP vēlas uzsvērt to, ka līdz ar Līgo svētkiem svinēšana nebeidzas, svētki turpinās visas vasaras garumā daudzu brīvdabas pasākumu laikā, kad joprojām katra autovadītāja pienākums ir būt atbildīgam par sevi un saviem līdzbraucējiem.

VP jūlija un augusta nedēļas nogalēs, kad notiks daudzi brīvdabas masu pasākumi, strādās pastiprinātā režīmā un akcijas ietvaros apturētajiem autovadītājiem dalīs jaunās „Svētku Dzērienkartes”, kur piedāvāti dažādi dzērieni par jaunām – vēl augstākām cenām kā iepriekš. Akcijas mērķis ir ikvienu ceļu satiksmes dalībnieku rosināt uz pārdomām par to, ka, līdz ar jauno sodu sistēmu, sēšanās pie auto stūres alkohola reibumā var izmaksāt dramatiski augstu cenu un atstāt nepatīkamas sekas turpmākajā dzīvē.

Jaunie sodi pārskatāmā veidā „Svētku Dzērienkartē” paredzēti arī maka formātam, kur uzskatāmi parādīts, kādi sodi un soda punkti tiek piemēroti par sēšanos pie stūres reibumā.

Tāpat arī ikvienam ir iespēja apmeklēt jaunizveidoto interneta resursu

www.nebrauc-dzeris.lv, kur iespējams apskatīt „Dzērienkartes” elektronisko versiju, papildus pieejami audio klipi par dzērumā izraisītām sekām un cita noderīga informācija.

Akcijas iniciatoram SIA „Baltijas Izklaides Aģentūra”, kas akciju kopā ar AS „Aldaris” finansēja jau pagājušā gadā, šogad pievienojusies arī apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA”.

Kā norāda SIA „Baltijas Izklaides Aģentūra” radošais direktors Andris Jēkabsons, „Ir lieliski, ka ar šādu atsaucīgu uzņēmumu dalību ir iespējams plašāk izvērst ieceri, primāri šīs ieceres vērtība – parādīt seku likumsakarības, lai tās paliek atmiņā.”

AS „Aldaris” valdes priekšsēdētāja Ināra Šure: „Sociālā atbildība ir viena no „Aldaris” stratēģiskajām prioritātēm. Augstu novērtējam iespēju sadarboties ar atbildīgiem partneriem un veicināt drošu braukšanu, kā arī izskaidrot  un akcentēt lielo atbildību, kas guļas uz autovadītāja pleciem, sēžoties pie spēkrata stūres. Šogad „Aldaris” spēris soli tālāk un savu sociālo atbildību apliecinājis arī Eiropas līmenī, iesaistoties Eiropas Ceļu satiksmes drošības hartas projektā, un tādējādi dodot savu ieguldījumu dzīvību glābšanā uz Latvijas ceļiem. Arī turpmāk plānojam aktīvi iesaistīties sociālās aktivitātēs drošas braukšanas jomā”.

Jānis Lucaus, apdrošināšanas akciju sabiedrības „BTA” valdes loceklis, viceprezidents: „Mēs, kā Latvijas vadošā apdrošināšanas sabiedrība ar lielu klientu skaitu, savā ikdienas darbā ļoti uzskatāmi redzam, cik svarīgi ir ievērot visus iespējamos preventīvos drošības pasākumus, lai pasargātu gan savu īpašumu, gan savu un līdzcilvēku veselību un dzīvību dažādās kritiskās situācijās. Un katra paša atbildības izjūta lielākoties ir izšķirošais faktors, kas pasargā no nelaimes. Tādēļ atbalstām šo akciju, jo tās mērķis ir celt iedzīvotāju apziņas līmeni.”

Kā jau zināms, jaunās izmaiņas paredz, ka par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā, ja alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promili, vadītājam varēs atņemt vadīšanas tiesības uz četriem gadiem un piemērot naudas sodu līdz pat 1000 latiem, kas ir divreiz vairāk nekā iepriekš.

Apkopotā statistika liecina, ka 2009. gadā par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā  pie atbildības saukti vairāk nekā 7600 transportlīdzekļu vadītāji, savukārt 2008. gadā tādi bijuši vairāk kā 10 000.

Tādēļ, kā ik gadu, VP aicina visus autovadītājus būt apdomīgiem, nesēsties pie automašīnas stūres alkohola vai narkotisko vielu reibumā, ievērot visus ātruma ierobežojumus, kā arī citus ceļu satiksmes noteikumus. Atcerēsimies, ka arī katram blakussēdētājam un līdzbraucējam  ir iespēja izglābt savas un savu tuvinieku dzīvības. Tāpat  aicinām  nepalikt vienaldzīgiem un ziņot policijai, ja Jums ir aizdomas, ka kāds automašīnas vadītājs sēdies pie stūres  reibumā.

Protams, VP spēkos nav pārbaudīt visus Latvijas autovadītājus, tādēļ katram autovadītājam būtiski ir saprast, ka ne jau sods, lai cik bargs tas arī nebūtu, ir tas, kam būtu jāattur no sēšanās pie stūres reibumā, bet savas un savu tuvinieku dzīvības vērtības apzināšanās.

Sagatavoja:

Ieva Mikijanska
Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
tel. 67829478, fakss 7075057