Visas aktualitātes Pilnā versija

Prokuratūrai nodod kriminālprocesu par nelikumīgu šaujamieroču iegādāšanos, glabāšanu un realizāciju 2010. gada 10. jūnijs

2010.gada 10.jūnijā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Prokuratūrai nodod kriminālprocesu par nelikumīgu šaujamieroču iegādāšanos, glabāšanu un realizāciju

Šā gada 31.maijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki pabeidza pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, kas tika uzsākts par nelikumīgu šaujamieroču iegādāšanos, glabāšanu un realizāciju. Kriminālprocesa materiāli nodoti Rīgas rajona prokuratūrai ar lūgumu uzsākt kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 233.panta 2.daļas un 190¹.panta 1.daļas pret divām personām.

Jau iepriekš vēstīts, ka 2009.gada 5.novembrī VP GKrPP ONAP darbinieki par šaujamieroču, munīcijas iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu bez attiecīgas atļaujas, aizturēja 1966.gadā dzimušu vīrieti un 1963.gadā dzimušu Krievijas Federācijas pilsoni. Sankcionētu kratīšanu laikā aizturēto dzīvesvietās policijas darbinieki atrada un atsavināja četras pistoles, Kalašņikova triecienšauteni, munīciju, kastetes, durkļus, nažus, kā arī stratēģiskas nozīmes preces: traucētājierīce „Skorpion GSM+GPS”, kura izmantojama apzinātai un selektīvai mobilo sakaru traucēšanai, nomākšanai, kavēšanai, bojāšanai vai novirzīšanai un „Walther” pistoles patronu magazīnu, kuru ievešanai Latvijā ir nepieciešama atļauja.

Abām aizdomās turētajām personām VP GKrPP ONAP piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

Krimināllikuma 233.panta 2.daļa „Par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas”, kas paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem vai ar arestu, atņemot tiesības veikt zināma veida uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā. Krimināllikuma 190¹.panta 1.daļa „Par narkotisko vai psihotropo vielu, šo vielu izgatavošanai paredzēto izejmateriālu (prekursoru) kā arī par radioaktīvo vai bīstamo vielu, stratēģiskas nozīmes preču vai citu vērtību, sprāgstvielu, ieroču, munīcijas pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai jebkādā nelikumīgā veidā”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Informāciju sagatavoja:
Linda Neimane Zobena
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
Tālr.67075394
Mob.tālr.26520000
E-pasts: linda.neimane@vp.gov.lv